Alan Wake powróci w lutym

Ciekawe ilu graczy pamięta jeszcze o planach wydania gry o nazwie Alan Wake... Po raz pierwszy została ona zapowiedziana kawał czasu temu. Teraz wszystko wskazuje na to, że tytuł powróci "do świata żywych".

Po raz pierwszy o grze Alan Wake usłyszeliśmy w listopadzie 2006 roku. Wtedy to pojawiły się pierwsze spekulacje o hipotetycznej dacie premiery oraz platformach na jakie trafi dzieło. Firma Remedy, wydawca gry, zapowiedziała wówczas, że gra powstanie jedynie na PC i to tylko na system operacyjny Vista.

Teraz sprawa powraca. Przedstawiciel Microsoftu, Robbie Bach, zapowiedział, że Alan Wake będzie jednym z tytułów, jakie jego firma zaprezentuje na targach GDC w San Francisco, w przyszłym miesiącu. Oprócz tego na imprezie ma zostać pokazane dzieło o znajomo brzmiącym tytule Halo Wars.

Alan Wake to opowieść o pisarzu horrorów, który traci miłość swojego życia i postanawia przenieść się do małego miasteczka, aby zacząć wszystko od początku. Jak możemy się domyślać, nie będzie mu dane wieść tam spokojnego życia... Koszmar od jakiego chciał się uwolnić, powróci...


Zobacz również