Alan Wake's American Nightmare wyjdzie na PC?

Niniejsza informacja nie powinna tak naprawdę nikogo zadziwić. Po udanej przeprowadzce Alana na komputery osobiste, gracze niejednokrotnie spekulowali o konwersji American Nightmare na PC. Co tam gracze… Sam twórca gry - Oskari Häkkinen przebąkiwał jakiś czas temu o takiej możliwości i najwyraźniej mówił serio.

American Nightmare

Będący na wyłączności konsolowców, spin-off zatytułowany Alan Wake’s American Nightmare, który pojawił się na Xbox LIVE Arcade na początku tego roku, został dzisiaj zauważony w rejestrze platformy Steam. Biorąc pod uwagę fakt, że informacja o premierze oryginalnego Alana Wake’a na "blaszaki" wyciekła w identyczny sposób, sądzę że oficjalna zapowiedź gry Remedy to już czysta formalność, a "PeCetowcy" mogą spokojnie zacząć odkładać pieniądze na kolejny epizod z Alanem.

Alan Wake trafił zarówno w wersji konsolowej, jak i PC do rąk ok. dwóch milionów nabywców. Mamy więc nadzieję, że pisarz nie postawił jeszcze ostatniej kropki i za jakiś czas przeczytamy o nadchodzącej kontynuacji z prawdziwego zdarzenia.