Albatron prezentuje multidotykowe 42 cale Full HD

Firma Albatron przedstawiła nowy 42-calowy wyświetlacz - Optical Touch Monitor (OTM). Multidotykowe urządzenie korzysta ze specjalnych sensorów śledzących położenie palców użytkownika.

PC World Testy - monitory LCD.

Albatron prezentuje multidotykowe 42 cale Full HD

42-calowy Optical Touch Monitor

Najnowszy monitor Albatrona oferuje do dyspozycji użytkowników 42-calowy panel LCD (czas odpowiedzi - 9 milisekund), który pozwala na wyświetlanie obrazu (z częstotliwością 120 Hz) cechującego się rozdzielczością Full HD (1920 x 1080 pikseli). Jego jasność oraz współczynnik kontrastu wynoszą (odpowiednio) 700 cd/m2 i 1000:1.

Urządzenie powinno idealnie nadawać się do współpracy z komputerami pracującymi pod kontrolą najnowszego systemu Microsoftu - Windows 7. Wyposażone zostało bowiem w miltidotykową technologię, która korzysta z umieszczonych w ramce otaczającej matrycę specjalnych optycznych czujników (pracują w oparciu o podczerwień) śledzących ruch palców użytkownika. Oznacza to, że podczas obsługi monitora nie musi on fizycznie dotykać jego powierzchni.

Optyczne rozwiązanie, jak przekonuje producent, jest dużo dokładniejsze i czułe od "zwykłego" dotykowego.

Warto dodać, że monitor można podłączyć do źródła sygnału za pomocą trzech różnych interfejsów - D-Sub, DVI i HDMI. W jego obudowie zainstalowany został ponadto port USB oraz złącze RS232C.

Niestety ceny urządzenia nie podano.