Albo Vista, albo iTunes?

Użytkownikom przywiązanym do oprogramowania iTunes Apple zaleca wstrzymanie się z instalacją Visty do chwili, kiedy zostanie udostępniona kolejna duża wersja tego programowego odtwarzacza multimedialnego. Ma się to stać w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Obecnie dostępne wydanie 7.0.2 iTunes może działać na komputerze z zainstalowanym najnowszym OS-em Microsoftu. Mimo to, jak informuje Apple, użytkownicy iTunes mogą napotkać kilka problemów, z których najpoważniejszym wydaje się niemożność odtworzenia plików zakupionych w sklepie iTunes Music Store (pozostałe to m.in. utrudnienia w synchronizacji iPoda z biblioteką iTunes czy też w aktualizacji oprogramowania lub zmianie ustawień iPoda).

Z uwagi na zgłaszane firmie problemy w korzystaniu z iTunes, jakie napotykali użytkownicy komputerów pracujących pod kontrolą systemu Windows Vista. Apple przygotowała aktualizację o nazwie iTunes Repair Tool for Vista 1.0. Update przeznaczony jest tylko dla posiadaczy Visty (zarówno zainstalowanej na komputerach PC jak i Mac). Plik o objętości 88 kB dostępny jest do pobrania na stronie producenta.

Więcej informacji: Apple