Album na cyfrowe zdjęcia

Cumulus 6 Standard to najnowsza wersja rozbudowanej aplikacji do katalogowania plików graficznych, przede wszystkim fotografii, przeznaczona dla użytkowników domowych.

Możliwości programu obejmują tworzenie albumów, pokazów slajdów, zapisywanie kolekcji w formacie HTML, konwersję plików graficznych do formatów JPEG, TIFF i BMP, a także archiwizację w plikach ZIP. Najnowsza wersja ma łatwiejszy w obsłudze interfejs, opcję automatycznego katalogowania plików oraz obsługi wielu katalogów w jednym oknie.

Cumulus 6 obsługuje ok. 130 formatów plików. Użytkownik może tworzyć katalogi zdjęć i w ramach katalogów przypisywać je do bardziej szczegółów kategorii. Do każde zdjęcia można dołączyć notatki tekstowe (informacje te mogą być zapisane bezpośrednio w plikach w oparciu o standard IPTC). Będą nam one przypominać o szczegółach związanych ze zdjęciem, jak również posłużą zintegrowanej wyszukiwarce do odnalezienie właściwych obrazów. Dodatkowy moduł umożliwia sprzedaż własnych zdjęć w Internecie.

Obecnie program jest dostępny w języku angielskim, ale wkrótce pojawi się również edycja polskojęzyczna. Cumulus 6 jest zgodny z Windows 98, NT, 2000, XP oraz 2003.

http://www.canto.com

Cena: 70 Euro


Zobacz również