Albumy graficzne prosto na stronę WWW

Wiele programów pozwala na tworzenie albumów zdjęć na potrzeby webmasterów, jednak niewiele z nich utrzymuje równowagę pomiędzy funkcjonalnością i łatwością użycia. JAlbum 6.2 to bezpłatny program, który krok po kroku przeprowadzi użytkownika przez cały proces.

Wystarczy wybrać folder, gdzie znajdują się zdjęcia, wskazać miejsce, gdzie ma zostać utworzony projekt, wybrać grafiki i wygenerować album. Aplikacja oferuje wiele ciekawych skórek oraz pozwala użytkownikowi oglądać zmiany. Oczywiście dostępna jest opcja utworzenia pokazu slajdów. Dostępna pomoc i przewodniki bardzo ułatwiają bardziej złożone czynności.

Albumy graficzne prosto na stronę WWW

Polski interfejs znacznie ułatwia korzystanie z programu

Interfejs aplikacji jest dostępny po polsku i cechuje się prostotą i przejrzystością. W głównym oknie dostępnych jest pięć zakładek:

Album zawiera niezbędne narzędzia do utworzenia własnego albumu. Można tu skonfigurować rozmiar miniatur i powiększonych grafik, kolejność, styl i ich układ.

Edycja umożliwia po utworzeniu albumu podstawowe możliwości zmian układu grafik, wprowadzenie poprawek w kolejności odtwarzania i uruchomienie pokazu slajdów.

Publikowanie zawiera wbudowanego klienta FTP i odpowiada za umieszczanie gotowych albumów w Sieci. Po uaktualnieniu wszystkich danych na serwerze użytkownik może zobaczyć jak wygląda skończony projekt z poziomu przeglądarki WWW.

Zakładki Zawaawansowane oraz Chameleon zawierają opcje konfiguracyjne aplikacji - wybór języka, link do strony domowej, zmianę wyglądu interfejsu itp.

W najnowszej wersji wprowadzono "Server mode" - narzędzie tworzące albumy automatycznie, gdy wykryte zostaną nowe lub zmienione pliki na dysku. Aplikacja ostrzega przed wyjściem o konieczności zapisania zmian, a na pasku tytułowym wyświetlana jest również nazwa otwartego projektu.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta.