Alcatel One Touch 535

Pierwszy telefon Alcatela z kolorowym wyświetlaczem, przeznaczony na rynek masowy.

Pierwszy telefon Alcatela z kolorowym wyświetlaczem, przeznaczony na rynek masowy.

Wszyscy producenci telefonów zaprezentowali już komórki z kolorowym wyświetlaczem. Wszyscy oprócz Alcatela. Do testów redakcyjnych dotarł model One Touch 535, który z uwagi na cenę skierowany będzie na rynek masowy.

Kolorowy ekran zupełnie się nie udał Alcatelowi. Choć wyświetla 4096 barw i jest wysokiej rozdzielczości, to niestety jest bardzo ciemny, nierówno podświetlony, a przede wszystkim nieczytelny, gdy patrzysz na niego pod kątem. Jego zawartość odświeża się bardzo powoli, przez co widzisz jak jeden obraz niemal przelewa się w drugi.

Alcatel One Touch 535

Alcate l One Touch 535

Z funkcjami telefonu jest już dużo lepiej. Są MMS-y, port podczerwieni, aby przesłać do telefonu zdjęcia z komputera, kalendarz menedżerski, dyktafon, polecenia głosowe, dźwięki polifoniczne. Znajdziesz również rozbudowaną książkę telefoniczną, do której wpiszesz kontakt z wieloma numerami telefonów czy adresem.

W pamięci telefonu są zapisane dwie gry, pozostałe możesz ściągnąć z Internetu przez WAP. Na koniec bardzo denerwujący błąd - brak polskich liter w oknach komunikatów. Gdyby jeszcze zastąpiono je wersjami bez ogonków, nie byłoby problemu, w tym przypadku jednak ktoś wstawił polskie znaki, ale zamiast nich wyświetlane są spacje. Do poruszania się po menu służy zbyt czuły dżojstik, reagujący nawet na bardzo lekkie dotknięcie.

Opisywany model dobrze nadaje się na rynek pre-paid, osoby chcące kupić One Touch 535 w promocji powinny się już dłużej zastanowić - obecnie jest bardzo wiele telefonów zdecydowanie lepszych i niekoniecznie droższych. Wkrótce Alcatel wprowadzi kolejną komórkę, tym razem z aparatem cyfrowym.

Wybrane funkcje

Obsługiwane typy wiadomości

SMS, EMS, MMS

24-tonowe dzwonki polifoniczne

Obsługiwane typy plików

JPG, GIF, animowany GIF, PNG,BMP

MIDI, SP-MIDI, I-Melody, AMR

WAP

Wersja 2.0 NG

Informacje

Alcatel, tel. (22) 5155000

http://www.alcatel.pl

Cena

900 zł