Alcatel One Touch 991 D. Recenzja smartfonu Dual-sim z Androidem

Na rynku jest bardzo niewiele telefonów, które posiadają sloty na dwie różne karty SIM. W przypadku smartfonów nie ma praktycznie żadnego wyboru. Jednym z nich jest nowy Alacatel One Touch 991 D. Sprawdzamy, czy jest to telefon warty uwagi.


Konkurencyjne smartfony

Alcatel One Touch nie jest w stanie konkurować z topowymi smartfonami na rynku. Nadal nie ma ani jednego modelu Dual-Sim z wyższej półki, który byłby chociaż zbliżony parametrami do nowości, takich jak smartfony z linii HTC One lub Samsunga Galaxy S. Cenowo Dual-Sim Alcatela może konkurować za to z modelami takimi jak HTC Wildfire S lub Samsung Galaxy Ace. Są one często dostępne za złotówkę u operatora przy niewygórowanym abonamencie.

Alcatel One Touch 991 D

Alcatel One Touch 991 D

Zobacz także: nasze testy smartfonów

Obudowa i specyfikacja

Obudowa One Touch 991 D jest w całości wykonana z plastiku, a ekran jest bardzo słabej jakości - jednak jest to domena wszystkich budżetowych telefonów. Niestety, nie zachwyca przestarzała wersja systemu operacyjnego (Android 2.3 Gingerbread) oraz kiepskie podzespoły, w tym jednordzeniowy procesor o taktowaniu 800MHz. Mimo to, nie przekreślamy tego modelu, zwłaszcza z braku rozsądnych alternatyw w segmencie Dual-Sim. Jego cena na wolnym rynku waha się w przedziale 500-600zł.

Recenzja i pierwsze wrażenia

Na pełny test z benchmarkami tego telefonu jeszcze przyjdzie czas i będziecie mogli przeczytać na naszych łamach. Zapraszamy Was do zapoznania się z naszą recenzją konsumencką z perspektywy zwykłego użytkownika. Znajdziecie ją w naszym serwisie AndroidLife.