Alder Lake - MSI podaje oficjalną datę premiery

MSI wygadało się co do daty premiery 12. generacji procesorów Intela. Podało przy okazji, od kiedy prowadzona będzie ich przedsprzedaż.

Foto: Intel

Jak do tej pory na temat daty premiery krążyły różne informacje, a większość podawała, że Intel zaprezentuje nowe układy 27 X 2021 roku. I to się potwierdziło, ale teraz wiemy, że już od tego dnia będzie można zamawiać procesory Alder Lake w przedsprzedaży. Na rynek wejdą niedługo później - 4 listopada. Wówczas zacznie się ich sprzedaż w sklepach stacjonarnych i online, a także zostanie zniesione embargo na recenzje i publikacje sprawdzające wydajność układu.

Skąd ten przeciek? Otóż MSI rozesłało materiały promocyjne LGA1700 - jest to gniazdo przygotowane specjalnie z myślą o nowych procesorach. I tam właśnie znalazły się obie wymienione daty. Prawdopodobnie płyty główne Z690, do których przeznaczone jest gniazdo, pojawią się również w sprzedaży od 4 listopada. Tego dnia możemy mieć pewność, że zadebiutują co najmniej trzy nowe procesory dekstopowe: Core i9-12900K, Core i7-12700K oraz Core i5-12600K, a także rodzina KF, która wyposażona została w zintegrowany układ graficzny Xe.

Zobacz również:

  • Procesory Alder Lake-P trafiają do producentów
  • Aktualna oferta Lidla: tania elektronika - co warto kupić? [28.11.2021]
  • Recenzja: Kingston Fury Beast DDR5 4800 MHz – recenzja pamięci

Źródło: VideoCardz