Aleksander - premiera znowu przesunięta

Cenega Poland, wydawca gry w Polsce poinformowała, że w wyniku przedłużającego się procesu lokalizacyjnego, premiera gry Aleksander została ponownie przesunięta - tym razem na drugą połowę stycznia.

'Aleksander' to RTS, który powinien przypaść do gustu zarówno początkującym strategom, jak i strategicznym weteranom. Gra powstająca w studiu GSC, odpowiedzialnym m.in. za powstanie serii 'Kozacy', została opracowana przy współpracy Olivera Stone'a i jego ekipy filmowej.

Dzięki unikatowemu połączeniu grafiki 2D i 3D, gra 'Aleksander' realistycznie odtwarza gigantyczne starcia z czasów Aleksandra Wielkiego. 64 tysiące jednostek na w pełni trójwymiarowej mapie i ponad 8 tysięcy jednocześnie na ekranie - sceny batalistyczne robią duże wrażenie. Fabuła gry oparta jest o scenariusz filmowy, ale gracze mogą też spróbować swych sił kierując armiami największych przeciwników Aleksandra - Egiptu, Persji czy Indii.

Gra zostanie wydana przez firmę Cenega Poland w polskiej wersji językowej i będzie zawierać dodatkowo 10 minut nigdy wcześniej nie publikowanych fragmentów filmu, wywiad z Vangelisem, twórcą muzyki do filmu i gry oraz reportaż o tym, jak powstawała ścieżka dźwiękowa.

Gra początkowo miała pojawić się w sklepach jeszcze w grudniu ubiegłego roku, teraz jednak, firma Cenega przełożyła ją na drugą połowę stycznia. Dokładna data premiery gry nie jest jeszcze znana - wydawca zapewnia jednak, że 'Aleksander' trafi do sklepów w drugiej połowie stycznia. Wszyscy kinomani, którzy wybiorą się na pokaz filmu Aleksander w sieci multipleksów Cinema City, otrzymają specjalny kupon rabatowy na zakup gry.

W sklepie internetowym Cenega Poland można już zamówić grę 'Aleksander' otrzymując 20 zł rabatu. To jednak nie wszystko - pierwsze dziesięć osób, które złoży zamówienia otrzyma również płytę CD ze ścieżką dźwiękową z filmu oraz plakat, a kolejne 40 plakat filmowy w formacie B1. Zamówienia można składać pod tym adresem.

Zapraszamy do pobrania dema gry z naszego serwera FTP.

Plik do pobrania:

Alexander Demo


Zobacz również