Algorytm na sukces

Młodzi, polscy naukowcy udowadniają, że na polskich uczelniach mogą powstawać prace na wysokim poziomie naukowym a jednocześnie dające możliwości wykorzystania w praktyce.

Dr Adrian Kosowski, 22-letni pracownik naukowy w Katedrze Algorytmów i Modelowania Systemów na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej oraz dr Filip Murlak, 29-letni adiunkt w Zakładzie Logiki Stosowanej na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, zostali tegorocznymi laureatami konkursu naukowego o Nagrodę im. Witolda Lipskiego. Celem organizowanego od pięciu lat konkursu jest promowanie dorobku młodych badaczy w dziedzinie informatyki i jej zastosowań.

"To konkurs ważny dla całego środowiska polskiej informatyki. Stwarza on uczestnikom możliwość zaprezentowania dotychczasowych osiągnięć i przedstawienia się środowisku naukowemu. Dla świata nauki jest możliwością poznania najlepszych młodych uczonych. Młodych adeptów nauki utwierdza w przekonaniu o atrakcyjności tej drogi zawodowej. Dla biznesu zaś jest dowodem na to, jak wiele ciekawych rozwiązań i pomysłów ma do zaproponowania polska nauka" - tłumaczy prof. Andrzej Tarlecki z Uniwersytetu Warszawskiego, przewodniczący Rady Nagrody.

O tym za co w tym roku przyznano nagrody czytaj na Computerworld.pl.