AliExpress: hulajnogi elektryczne - czy warto? Zapoznaliśmy się z ofertą

Elektryczne alternatywy dla komunikacji miejskiej i auta na stałe zagościły na polskich ścieżkach. Gdzie szukać dobrych i tanich hulajnóg elektrycznych? Tym razem, zainteresowaliśmy się ofertą serwisu AliExpress. Sprawdź, czy warto dokonać zakupu jednośladu na platformie.

Źródło: Unsplash/Mearth Electric Scooter

Hulajnogi elektryczne na AliExpress

Elektryczne jednoślady stały się codziennością podczas ulicznych wycieczek niemal w każdym mieście w Polsce, i nie tylko. Nie ma w tym nic dziwnego, albowiem po wprowadzeniu wynajmu minutowego - stały się prawdziwym hitem. Co więcej, są użytkowane nie tylko przez nastolatków, ale i dorosłych. Wystarczyło zaledwie kilka miesięcy, aby wiele użytkowników zapragnęło mieć własnego elektryka. Wprawdzie pierwszy odpowiednik hulajnogi napędzanej elektrycznie został skonstruowany już w 1916 roku (Autoped), jednak w dużej mierze odbiega od nowoczesnych modeli. Dekady pracy, unowocześnień i innowacji, pozwoliły zwiększyć możliwości i funkcjonalność jednośladów. W następstwie, rynek został niemal zalany falą modeli od rozmaitych producentów, co automatycznie zwiększa prawdopodobieństwo dopasowania do naszych potrzeb. Niemniej, przy tak szerokim wachlarzu ofert - wybór bywa wyzwaniem. Tak jak i znalezienie dobrego, a zarazem taniego urządzenia. W tym celu, zajrzeliśmy do serwisu AliExpress, aby sprawdzić czy znajdziemy tu atrakcyjne propozycje.

AliExpress: hulajnogi elektryczne - czy warto? Zapoznaliśmy się z ofertą

Źródło:Unsplash/Kazuo ota

AliExpress: hulajnogi elektryczne - przegląd najciekawszych modeli

Ninebot Segway F40

Ninebot Segway F40

Hulajnoga elektryczna posiada 10-calowe, pneumatyczne opony - pozwala to na jazdę nawet po nierównych nawierzchniach. Co więcej, model F40 nadaje się nawet na strome ścieżki (maksymalny kąt 20 stopni). Zastosowany akumulator umożliwia przebycie około 40 kilometrów na jednym naładowaniu (zajmuje ono 6,5 h). Jednoślad z łatwością osiąga prędkość w granicach 25-30 km/h. Możliwe jest sparowanie hulajnogi ze smartfonem za pomocą Bluetooth, a w celu łatwego przechowywania - samodzielnego złożenia.

Zobacz również:

  • Top 10 gadżetów i urządzeń Smart Home z AliExpress, które musisz mieć [19.04.2023]
  • TOP 10 gadżetów z AliExpress, które musisz mieć

Sprawdź ofertę

KugooKirin M4 Pro

KugooKirin M4 Pro

Podróżowanie elektryczną hulajnogą od marki KugooKirin jest znacznie wygodniejsze, aniżeli klasycznym jednośladem - wynika to z wyposażenia w wyprofilowane siedzisko. Wewnątrz zastosowano pojemny akumulator (16 Ah), co pozwala podróżować nawet do 60 kilometrów na jednym naładowaniu. Mamy możliwość wyboru spośród trzech trybów jazdy, aby dopasować prędkość do przepisów, jak i panujących warunków. W modelu M4 Pro zastosowano duże, 10-calowe koła oraz podwójny układ zawieszenia. Złożenie hulajnogi zajmuje zaledwie kilkanaście sekund.

Sprawdź ofertę

E-TWOW GT Sport

E-TWOW GT Sport

E-TWOW GT w wersji Sport wyposażono w litowo-jonową baterię o pojemności 9,6 Ah (48 V). Pozwala to na pokonywanie tras na odległości 30-35 kilometrów. Wydajny silnik pozwala na poruszanie się z prędkością 46 km/h, natomiast możliwe jest nałożenie blokady stosownej do przepisów obowiązujących w kraju użytkowania. Jednoślad posiada hamulec bębnowy oraz niezbędne oświetlenie. Hulajnoga elektryczna została wyposażona w moduł Bluetooth, co umożliwia bezpośrednie połączenie ze smartfonem (umożliwia to dostęp do danych w dedykowanej aplikacji).

Sprawdź ofertę

iScooter i9

IScooter i9

Jeśli poszukujesz podstawowego modelu, który ułatwi Ci przemieszczanie się po centrum - warto przyjrzeć się bliżej modelowi i9 od firmy iScooter. W hulajnodze elektrycznej zastosowano 350-Wattowy silnik - umożliwia on rozwijanie prędkości do 30 km/h. Akumulator o pojemności 7,5 Ah pozwala na podróżowanie do miejsc oddalonych o 25 - 30 kilometrów (w zależności od trybu jazdy). Wzniesienia terenu sięgające 15 stopni nie są większym wyzwaniem. Jednoślad posiada wszelkie akcesoria takie jak m.in. alert dźwiękowy oraz odpowiednie oświetlenie.

Sprawdź ofertę

iScooter i9Max

AliExpress: hulajnogi elektryczne - czy warto? Zapoznaliśmy się z ofertą

Powyższy model posiada silnik o mocy 500 Watt, co pozwala na rozwinięcie maksymalnej prędkości do 35 km/h. Producent zadbał o komfort poruszania się, a to m.in. dzięki 10-calowym oponom honeycomb (struktura plastra miodu, bez dętki). Hulajnoga podoła również podczas dalszych wypraw, ponieważ maksymalny dystans wynosi około 30 kilometrów. Odpowiada za to akumulator o pojemności 10 Ah. Przy bardziej wymagających ścieżkach i trasach przydatny będzie również dogodny kąt nachylenia (do 20 stopni). Hulajnoga elektryczna może zostać sparowana z mobilną aplikacją na smartfona.

Sprawdź ofertę

INMOTION L9 KickScooter

INMOTION L9 KickScooter

Poszukujesz hulajnogi, którą dotrzesz do odległego miejsca pracy lub szkoły na czas, mimo korków? Warto przyjrzeć się modelowi od firmy INMOTION. Pozwala on poruszać się z maksymalną prędkością sięgającą 30 km/h, za co odpowiada 500-Wattowy silnik. Jazda może odbywać się w kilku trybach dostosowując moc wspomagania oraz prędkość (w tym m.in. ECO lub Sport). Nachylenie co do terenu wynosi około 30 stopni, a podwójny absorpcyjny system wstrząsowy umożliwia poruszanie się nawet po trudnej nawierzchni. Zamontowany ekran LCD oferuje stały pogląd obecnych parametrów.

Sprawdź ofertę

AOVOPRO

AOVOPRO

Hulajnoga elektryczna może poruszać się w trzech trybach prędkości (15 km/h, 20 km/h, 25 km/h). W modelu zastosowano silnik o mocy 350-Watt oraz akumulator o pojemności 10,5 Ah. Pozwala to na pokonanie blisko 35 kilometrów na jednym naładowaniu. Jako że posiada podwójne hamulce (tył, przód), elektryk jest stosunkowo bezpieczny podczas jazdy zgodnej z przepisami. Mimo dość dobrych osiągów, hulajnoga waży zaledwie 12,5 kg - jej złożenie zajmuje zaledwie kilkanaście sekund. Co więcej, kompaktowy rozmiar pozwala na jej transport nawet w bagażniku auta. Jak w przypadku jednego z poprzednich jednośladów, istnieje możliwość sparowania z aplikacją.

Sprawdź ofertę

NIU KQi3 Pro

NIU KQi3 Pro

Przedstawiamy jednoślad elektryczny mogący poruszać się z prędkością 25 km/h. Wydajny silnik o mocy 350 Watt działa dość cicho, a pojemny akumulator pozwala na pokonanie blisko 50 kilometrów na jednym naładowaniu. Zastosowanie podwójnych hamulców, jak i dodatkowego wyposażenia w postaci oświetlenia LED (do 20 m widoczności) - wpływa jednoznacznie na bezpieczeństwo. Wszelkie dane wynikające z pokonanych tras możemy śledzić w mobilnej aplikacji na smartfona, łączność odbywa się za pośrednictwem Bluetooth.

Sprawdź ofertę

KUGOO G2 Pro

KUGOO G2 Pro

Jeśli interesujesz się elektrycznymi jednośladami, najpewniej niejednokrotnie słyszałeś o marce KUGOO. Gdy mowa o AliExpress, udało nam się znaleźć model G2 Pro. Bezszczotkowy silnik umożliwia poruszanie się z prędkością 50 km/h, a maksymalny dystans wynosi około 55 kilometrów (w zależności od trybu jazdy, możliwości akumulatora mogą się różnić). Dużą zaletą jest zastosowanie litowej baterii o pojemności sięgającej 15 Ah. Na komfort i bezpieczeństwo wpływają pneumatyczne, 10-calowe opony oraz hamulce tarczowe. Szersza deska (8 cali) umożliwia dogodną jazdę nawet dla osób o większych lub szerszych stopach.

Sprawdź ofertę

X750

X750

Powyższą hulajnogę dedykujemy prawdziwym pasjonatom jednośladów, a to ze względu na nieprzeciętnie parametry. X750 posiada silnik o mocy 1200W, co pozwala osiągać prędkość 50 km/h (sprzedawca podkreśla, że istnieje możliwość nałożenia samodzielnej blokady ograniczenia zgodnego z obowiązującymi przepisami). Dzięki zastosowaniu akumulatora o pojemności 18 Ah, hulajnoga może przebyć trasy sięgające 80 kilometrów. Jest to więc alternatywa na naprawdę długie i dość wymagające podróże. Aby zapewnić należyte bezpieczeństwo, producent wyposażył hulajnogę w hamulec tarczowy i wodoodporny elektryczny.

Sprawdź ofertę

Viper E 2 MAX

Viper E 2 MAX

W serwisie AliExpress znaleźliśmy reprezentanta marki z UK, a mianowicie Viper. Jest to jednoślad, na którym możesz czuć się bezpiecznie wraz z solidną dawką adrenaliny. Nie ukrywamy, że pojawienie się tego modelu w powyższym zestawieniu może być dyskusyjne, ponieważ za tę cenę - można kupić nawet auto. Niemniej, może być strzałem w dziesiątkę dla prawdziwych pasjonatów. E2 MAX może rozpędzać się do 95 km/h, a to dzięki silnikowi o mocy 1500 Watt. posiada hydrauliczne hamulce tarczowe oraz system EABS. Poruszanie się jest możliwe w pięciu trybach wspomagania, co umożliwia dostosowanie prędkości do warunków na trasie. Wyposażenie w dodatkowe oświetlenie LED pozwala zachować należytą widoczność, a funkcjonalny przycisk ku górze ramy umożliwia obsługę bez konieczności odrywania rąk od kierownicy. Istotne jest również zastosowanie 11-calowe opon - hulajnoga będzie więc praktyczna również dla nieco wyższych użytkowników.

Sprawdź ofertę

Czy na AliExpress znajdziesz dobrą i tanią hulajnogę elektryczną?

AliExpress: hulajnogi elektryczne - czy warto? Zapoznaliśmy się z ofertą

Źródło: Unsplash/Varla Scooter

Wiele osób mylnie kojarzy AliExpress wyłącznie z chińskimi, niewartymi zainteresowania produktami. Nic bardziej mylnego - na tę chwilę, w serwisie widnieją również oferty produktów sygnowanych logiem znanych i popularnych marek. Część z powyższych propozycji znajdziemy w różnych wariantach również w polskich sklepach, tak jak m.in. KUGOO. Oczywiście niezmiennie zalecamy szczegółowe zapoznanie się ze specyfikacją, która pozwoli ustalić zgodność produktu z oczekiwaniami. Niezależnie od typu sprzedawcy lub źródła, zawsze zwracajmy szczególną uwagę na moc silnika (Watt), pojemność akumulatora (Ah), możliwą certyfikację oraz osiągi takie jak m.in. maksymalna prędkość oraz dystans. Wszystkie powyższe oferty są objęte darmową dostawą (nierzadko produkty są wysyłane z centrów w Europie - stąd możliwość szybkiej wysyłki).

Odpowiadając na tytułowe pytanie - tak, jak w przypadku każdego sklepu (niezależnie od tego czy stacjonarnego, czy internetowego), możemy natrafić na produkty godne naszej uwagi mniej lub bardziej. Nie jest to jednak powód, aby wykluczać możliwość zakupów w całym serwisie. Warto pamiętać o panujących zasadach poruszania się na hulajnogach, które w zależności od parametrów - mogą stać się w świetle prawa motorowerami. Szczegóły sprawdzisz w naszym wpisie: Jak legalnie poruszać się hulajnogą elektryczną - przepisy, wymagania sprzętowe.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: