Alibaba stworzyła system AI wykrywający koronawirusa w kilka sekund z dokładnością 96 procent

Chiński gigant ecommerce stworzył nowe rozwiązanie mające pomóc w walce z koronawirusem.

Chińskie przedsiębiorstwo Alibaba opracowało nowy system AI do wykrywania wirusa COVID-19.

Alibaba stworzyła system AI wykrywający koronawirusa w kilka sekund z dokładnością 96 procent

Alibaba podobnie, jak Amazon, Microsoft, Google, Apple i wiele innych firm z sektoru technologicznego zaangażowała się w działania mające pomóc zahamować rozwój pandemii koronawirusa. Chiński holding zamierza odciążyć opiekę zdrowotną za pomocą światowej klasy rozwiązania AI.

W raporcie Nikkei Asian Review przekazanym przez portal TechSpot Alibaba twierdzi, że posiada nowy system AI, który pozwala wykrywać koronawirusa w tomografii komputerowej klatki piersiowej z dokładnością wynoszącą 96 procent. Oprogramowanie wspomagane przez sztuczną inteligencję potrzebuje zaledwie 20 sekund, aby dokonać rozpoznania. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Alibabę obecnie, aby zdiagnozować chorobę potrzeba około 15 minut, ponieważ należy przeanalizować nawet ponad 300 obrazów.

Zobacz również:

  • WHO nie jest zachwycone używaniem SI w medycynie
  • Facebook przeprasza za rasistowską sztuczną inteligencję

Chińskie rozwiązanie zostało już przeszkolone za pomocą danych zebranych od 5000 chorych, u których potwierdzono obecność koronawirusa. System został już przetestowany w wybranych szpitalach na terenie całych Chin. Zgodnie z raportem w chwili obecnej z oprogramowania Alibaby korzysta juz co najmniej 1000 placówek zdrowotnych.

Rozwiązanie stworzone przez programistów z Alibaby nie jest jedynym oprogramowaniem, które potrafi wykryć koronawirusa. Na rynku dostępny jest również system organizacji zdrowotnej Ping An, który działa bardzo podobnie.

Geoff Kau, wiceprezes i dyrektor ds. strategii w oddziale Smart City, wydał oświadczenie, w którym mówi:

Od momentu wprowadzenia na rynek, system inteligentnego odczytu obrazów dostarczył usługi dla ponad 1500 placówek medycznych. Ponad 5.000 pacjentów otrzymało usługi inteligentnego odczytu obrazów za darmo. System może generować wyniki inteligentnych analiz w około 15 sekund, z dokładnością powyżej 90%.

Sprawdź, ile kosztują termometry bezdotykowe.

Źródło: thenextweb.com