Alibaba w Polsce. Mocna konkurencja dla Allegro

Właściciel platformy AliExpres, Alibaba Group, zamierza otworzyć w Polsce swoje biuro.

Podczas targów IFA 2016 doczekaliśmy się szalenie ważnej deklaracji dla znaczącej części polskich konsumentów ze strony Li Zhang z Alibaba Group. Wynika z niej, że już w 2017 roku ten chiński gigant sprzedaży internetowej zamierza otworzyć swoje biuro w Polsce.

AliExpres

Alibaba Group to właściciel m.in. konsumenckiej platformy handlowej AliExpres, która jest bardzo popularna wśród polskich internautów. Nie umknęło to chińskiej firmie, która została jakiś czas temu spolszczyła wspomniany serwis. Powyższa deklaracja Li Zhang potwierdza natomiast, że Polska jest dla Alibaba Group kluczowym rynkiem Europy Wschodniej.

Obecnie mowa jest jedynie o biurze, co i tak z pewnością ułatwi polskim konsumentom korzystanie z platformy AliExpres. Idealnie byłoby jednak, gdyby towarzyszyła temu budowa centrum logistycznego.

Konkurencja dla Allegro

Ekspansja Alibaba Group na naszym rynku z pewnością będzie poważnym problemem dla platformy Allegro. Wejście Alibaba Group na nasz rynek powinno jednak zwiększyć konkurencję, z czego my, konsumenci, powinniśmy się cieszyć.

Na koniec warto jednak dodać, że nie można wykluczyć scenariusza, w którym dojdzie do przejęcia Allegro przez chińskiego giganta. Kilka miesięcy temu pojawiły się bowiem doniesienia mówiące o chęci sprzedaży Allegro przez Naspers. Jak będzie faktycznie przekonamy się już za kilka, kilkanaście miesięcy.

Źródło: Komputer Świat