Alienware: 4 TB na domowe multimedia

Firma Alienware zaprezentowała urządzenie o nazwie High Definition Media Server, czyli domowy serwer multimedialny. Nowość wyposażona jest aż w 4 terabajty przestrzeni dyskowej - przedstawiciele firmy mówią, że zadaniem urządzenia jest połączenie w jeden system wszystkich zasobów multimedialnych.

HDMS jest oczywiście przystosowany od odtwarzania materiałów w rozdzielczości HD (urządzenie jest wyposażone w nagrywarkę HD oraz złącze HDMI). Ciekawostką jest zastosowanie w nim systemu wymiennych dysków twardych (poszczególne HDD można odłączać w czasie pracy, bez zakłócania odtwarzania multimediów - oczywiście pod warunkiem, że odtwarzany materiał nie jest zapisany na dysku, który chcemy wyjąć).

Alienware High Definition Media Servera

Alienware High Definition Media Servera

Urządzenie może się komunikować (przez sieć kablową lub bezprzewodową) z komputerami pracującymi pod kontrolą Windows - dzięki temu możliwe jest odtwarzanie multimediów (filmów, muzyki, zdjęć) zapisanych na ich dyskach. Serwer ma również oczywiście tuner telewizyjny (maksymalnie można w nim zamontować aż 4) i może zapisywać programy HD. Możliwe jest także zaplanowanie cyklicznego wykonywania kopii zapasowych wybranych materiałów. HDMS może też sam pobierać filmy i muzykę z internetowych sklepów - wystarczy podłączyć go do Internetu i skonfigurować odpowiednie usługi.

HDMS z otwartym przednim panelem

HDMS z otwartym przednim panelem

Przedstawiciele Alienware zapewniają, że urządzenie jest niezwykle łatwe w obsłudze i poradzą sobie z tym nawet początkujący użytkownicy. Cena podstawowej wersji HDMS zaczyna się od 5 tys. USD.

Więcej informacji (w tym szczegółową specyfikację) znaleźć można na stronie Alienware.


Zobacz również