Alienware: 4 TB na domowe multimedia

Firma Alienware zaprezentowała urządzenie o nazwie High Definition Media Server, czyli domowy serwer multimedialny. Nowość wyposażona jest aż w 4 terabajty przestrzeni dyskowej - przedstawiciele firmy mówią, że zadaniem urządzenia jest połączenie w jeden system wszystkich zasobów multimedialnych.

HDMS jest oczywiście przystosowany od odtwarzania materiałów w rozdzielczości HD (urządzenie jest wyposażone w nagrywarkę HD oraz złącze HDMI). Ciekawostką jest zastosowanie w nim systemu wymiennych dysków twardych (poszczególne HDD można odłączać w czasie pracy, bez zakłócania odtwarzania multimediów - oczywiście pod warunkiem, że odtwarzany materiał nie jest zapisany na dysku, który chcemy wyjąć).

Alienware: 4 TB na domowe multimedia

Alienware High Definition Media Servera

Urządzenie może się komunikować (przez sieć kablową lub bezprzewodową) z komputerami pracującymi pod kontrolą Windows - dzięki temu możliwe jest odtwarzanie multimediów (filmów, muzyki, zdjęć) zapisanych na ich dyskach. Serwer ma również oczywiście tuner telewizyjny (maksymalnie można w nim zamontować aż 4) i może zapisywać programy HD. Możliwe jest także zaplanowanie cyklicznego wykonywania kopii zapasowych wybranych materiałów. HDMS może też sam pobierać filmy i muzykę z internetowych sklepów - wystarczy podłączyć go do Internetu i skonfigurować odpowiednie usługi.

Alienware: 4 TB na domowe multimedia

HDMS z otwartym przednim panelem

Przedstawiciele Alienware zapewniają, że urządzenie jest niezwykle łatwe w obsłudze i poradzą sobie z tym nawet początkujący użytkownicy. Cena podstawowej wersji HDMS zaczyna się od 5 tys. USD.

Więcej informacji (w tym szczegółową specyfikację) znaleźć można na stronie Alienware.