Alienware przygotuje Steam Machines

Własny system operacyjny - Steam OS - to dla Valve zbyt mało. Oprócz niego firma chce sprzedawać urządzenia z preinstalowanym tam SteamOS, a jednym z ich producentów będzie znany graczom Alienware.

Wybór nie dziwi, skoro Steam to potężne centrum gier, a Dell produkuje laptopy specjalnie pod kątem graczy. Jednak Frank Azor, manager Alienware w Dell, ma wątpliwości, czy da się na tym zarobić. Jak powiedział w jednym z wywiadów: "Jesteśmy bardzo optymistycznie nastawieni co do rozwoju gier na PC oraz możliwości zabawy nimi na ekranach telewizorów. Valve jest naszym partnerem od ponad dwóch lat, a decyzja Dell o zainwestowaniu w Steam Machine spowodowana została perspektywami, jakie daje takie rozwiązanie. Jednak może być to najmniej opłacalny system operacyjny, jaki sprzedawaliśmy."

Alienware przygotuje Steam Machines

Pierwsze maszyny sygnowane logiem Alienware mają być dostępne w październiku. Jak na razie żadne szczegóły dotyczące specyfikacji technicznej nie zostały ujawnione. Według przecieków nie będzie możliwości ulepszania tego typu urządzenia przez użytkownika. Nie podano także nawet orientacyjnej ceny za Steam Machines. Co wiemy o niej jak dotąd, to wspomniany system Steam OS na pokładzie, możliwość podpięcia do telewizora oraz kontroler zamiast myszki lub klawiatury. Trudno więc powiedzieć, czy będzie to konkurencja dla konsol, czy gamingowych komputerów. Zainteresowani mogą wziąć udział w testach - wszelkie informacje na ten temat znajdują się tutaj.

Zobacz również:

  • Masz komputer Dell? Firma pomoże w aktualizacji do Windows 11
  • Windows: jak sprawdzić procesor i zużycie pamięci? [PORADNIK]