Alkohol wreszcie za darmo

Użytkownicy prywatni mogą skorzystać z darmowej licencji na program Alcohol 52% udostępnionej przez firmę Alcohol Soft. Przypomnijmy, że aplikacja służy do tworzenia obrazów płyt CD/DVD na dysku twardym i montowania napędów wirtualnych.

Alkohol wreszcie za darmo
Wersja darmowa obsługuje aż 25 wersji językowych (w tym polską) i umożliwia stworzenie 6 wirtualnych napędów. Po skopiowaniu płyty na dysk twardy w formie obrazu nie trzeba posiadać oryginalnego nośnika, aby zagrać w grę lub obejrzeć film. Jest to przydatne dla tych, którzy nie posiadają nagrywarki CD/DVD lub muszą mieć dostęp do kilku napędów optycznych jednocześnie. Ponadto dostęp do danych zapisanych na dysku jest dużo szybszy i odpowiada napędowi optycznemu pracującemu z prędkością x200.

W porównaniu z wersją 120%, wydanie 52% nie obsługuje tylu zabezpieczeń oraz instalowany jest reklamowy pasek zadań o nazwie Alcohol Toolbar. Zawiera on wyszukiwarkę oraz kilka dodatków związanych np. z otwieraniem forum.

Pobierz plik

Informacje na temat darmowej wersji ukazały się niedawno na "alkoholowym" forum (post dodany przez użytkownika Phoenix).

Więcej informacji znajdziesz na stronie producenta.