Alkohol za darmo

Alcohol 52%, program do tworzenia obrazów płyt CD/DVD i używania ich w wirtualnych napędach, został udostępniony za darmo.

Doskonały program do tworzenia wirtualnych napędów jest dostępny za darmo. Firma Alcohol Soft zdecydowała się na udostępnienie go wszystkim chętnym tej okrojonej wersji Alcohol 120%, pozbawionej narzędzi do wypalania płyt CD/DVD, ale zawierającej wszystkie funkcje tworzenia obrazu płyty i uruchamiania jej w wirtualnym napędzie. Program jest dostępny w polskiej wersji językowej i z pewnością stanie się poważną konkurencją dla również bezpłatnego Daemon Tools, bo zawiera kilka narzędzi, które stawiają go znacznie wyżej, przede wszystkim funkcji tworzenia obrazów krążków CD/DVD.

Program dobrze radzi sobie także z zabezpieczonymi płytami, potrafi ignorować błędy odczytu, za jego pomocą można utworzyć wirtualne obrazy niemal każdej płyty CD. Nie wszystkie zaawansowane zabezpieczenia można w ten sposób pominąć - niektóre wykrywają obecność Alcohol 52% w systemie i uniemożliwiają uruchomienie programu z płyty. Program ma też inną przewagę nad Daemon Tools. Deinstalacja aplikacji przebiega bez kłopotów i nie pozostawia w systemie śladów, w przeciwieństwie do konkurencyjnego produktu, którego wirtualne napędy często są widoczne nawet po odinstalowaniu. Wiele osób może nam zarzucić, że informowanie o takich programach, jak Alcohol 52%, to promowanie piractwa i niewłaściwego korzystania z nośników CD. W praktyce aplikacje tego typu okazują się bardzo przydatne, a czasem wręcz niezbędne. Przede wszystkim umożliwiają korzystanie z programów wymagających płyty CD w napędzie i jednoczesnego używania prawdziwego napędu CD/DVD. Alcohol 52% przyda się zwłaszcza w laptopach - nie musisz zabierać w podróż walizki płyt, wystarczy pojemny twardy dysk i utworzone za pomocą omawianego programu obrazy nośników CD/DVD.