All My Movies - błyskawiczne katalogowanie filmów

Jeżeli twoja kolekcja filmów liczy więcej niż kilkadziesiąt tytułów na pewno trudno ci jest nad nią zapanować. All My Movies ułatwi ci katalogowanie nagrań, wyszukiwanie i sortowanie, pobierze z Internetu i wyświetli informacje o reżyserze, gatunku, występujących w filmie aktorach, okładkę płyty czy zdjęcia bohaterów. Dopilnuje, by pożyczone znajomym nagrania wróciły na swoje miejsce.

Do pobrania

All My Movies

All My Movies 6.1 to organizer kolekcji płyt. Dedykowany jest filmom Blu-ray i DVD ale można go wykorzystać do katalogowania dowolnego zestawu krążków, kaset czy innych nośników, a nawet książek.

All My Movies - błyskawiczne katalogowanie filmów

All My Movies 6.1

Za pomocą All My Movies można automatycznie katalogować filmy zapisane we wszystkich cyfrowych formatach. Program rozpoznaje między innymi płyty DVD, Video CD, pliki AVI i MPEG. Bez problemu zamieści jednak w bazie również informacje o kasetach VHS. Ułatwieniem dla użytkownika jest funkcja automatycznego skanowania dysków i płyt umieszczonych w czytnikach. Wydobędzie ona informację o tytule filmu, jego gatunku, wersji językowej, czasie trwania, reżyserze czy występujących aktorach. Jeżeli takich danych brakuje pobierze je automatycznie z jednej z Internetowych baz zawierających informacje o filmach, na przykład IMDb, Amazon, DVDEmpire, a nawet (domyślnej dla polskiej wersji językowej) FilmWeb.pl. Jeżeli nadal nie znajdzie informacji o nagraniu umożliwi użytkownikowi na ich ręczne uzupełnienie. Rekordy w bazie mogą zawierać opis filmu, szczegółowe notatki, grafiki zawierające okładki a nawet fotosy występujących aktorów.

All My Movies ułatwi kontrolę domowej filmoteki. Śledzi, które filmy zostały pożyczone znajomym, kto nie zwrócił udostępnionej płyty, jakie produkcje należy obejrzeć w pierwszej kolejności, a które zostały już obejrzane. Współpraca z czytnikiem kodów paskowych ułatwia katalogowanie i wyszukiwanie nagrań. Jeżeli nie dysponujesz czytnikiem, cyfrowe oznaczenia kodów można wprowadzać ręcznie. Katalogi programu zawierają informacje o użytkownikach, gatunkach filmów, typach nośników czy wersjach językowych.

Mogą one posłużyć do precyzyjnego wyszukiwania i sortowania kolekcji. Znaczniki filtrowania można również tworzyć samemu. Ciekawą opcją jest możliwość dodawania do bazy zrzutów ekranowych generowanych automatycznie podczas oglądania filmu. All My Movies wygeneruje również statystyki dotyczące zawartości kolekcji, wypożyczonych czy oglądanych tytułów.

Jeżeli znudzi ci się wygląd All My Movies możesz zmienić jego wygląd za pomocą skórki. Kilka zostało umieszczonych w programie, kolejne pobierzesz ze strony internetowej producenta. Dostęp do bazy zabezpieczysz hasłem. Dane można eksportować do plików HTML, zapisywać je w formacie Excela, PDFie bądź tekstowym. Import obejmuje standard CSV i Excela

Obsługa wtyczek zwiększa funkcjonalność All My Movies. Dzięki dodatkom można na przykład korzystać z funkcji hurtowej obróbki rekordów zapisanych w bazie, zwiększyć możliwości wyszukiwania czy uzyskać dostęp do jednej z wielu wielojęzycznych, filmowych baz publikowanych w Internecie. Pluginy pozwalają także na importowanie informacji z innych programów do katalogowania.

All My Movies ma polską wersję językową ale tłumaczenie nie jest pełne. Po angielsku pozostał opis części zaawansowanych funkcji oraz informacje pomocy. Wariant testowy działa 30 dni. Nie pozwala tworzyć i zapisywać własnych baz ale umożliwia modyfikację bazy przykładowej. Należy również pamiętać, że reinstalacja programu powoduje napisanie bazy testowej.