AllPlayer z lektorem

Pojawiło się nowe wydanie znakomitego odtwarzacza multimedialnego AllPlayer 2.3L z modułem Expressivo - syntezatorem mowy. Dzięki niemu można oglądać film i słuchać lektora, który czyta dialogi ze zwykłego pliku tekstowego.

Program wyświetla napisy zsynchronizowane z odtwarzanym obrazem, a funkcja "IQ Text" (inteligentne napisy) zapewnia, że zawsze zdążymy przeczytać wszystkie teksty (zdarza się, iż napisy są zbyt "gęsto" uporządkowane). Aplikacja samodzielnie analizuje długość napisu, by później regulować czas jego wyświetlenia. Kolejną zaletą jest możliwość dołączenia do pliku AVI menu (nie w osobnym pliku, ale w pliku AVI z filmem) takiego, jak w filmach DVD.

Co sprawia, że ALLPlayer jest tak popularny? Chyba to, iż w razie potrzeby sam pobiera brakujące kodeki z Internetu. Dzięki temu najbardziej "oporni użytkownicy" na wiedzę komputerową mogą zainstalować odpowiednie narzędzia.

Wbudowana niestabilna wersja demo syntezatora pozwala na korzystanie z funkcji lektora przez 60 dni. Ograniczeniem jest również zamiana głoski "u" na "o" oraz brak możliwości zmiany domyślnego syntezatora. Przypominamy, że w serwisie IDG.PL jest dostępny bardzo podobny syntezator mowy IVONA. Kliknij tutaj aby odsłuchać ten materiał.

Pobierz plik

Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta.