AlleFree.pl - oszczędzaj na Allegro

AlleFree.pl to darmowa usługa internetowa skierowana przede wszystkim do najaktywniejszych użytkowników serwisu Allegro, chcących zaoszczędzić na prowizjach naliczanych z tytułu wystawianych ofert. Pozwala przygotować galerię zdjęć, a następnie zintegrować ją z aukcją wystawioną na Allegro.

Informacje: allefree.pl Cena: bezpłatny Ocena: 8,5

W większości wypadków, gdy sprzedajemy coś w największym polskim serwisie aukcyjnym, ilustrujemy naszą ofertę zdjęciem lub nawet prostą galerią, która ma za zadanie przyciągnąć uwagę klienta i dokładnie zaprezentować towary. Problem w tym, że publikacja w ofercie aukcyjnej więcej niż jednego zdjęcia wiąże się z dodatkową opłatą (0,20 zł za każdy kolejny obrazek o wielkości powyżej 50 KB). Przy wielu prowadzonych aukcjach i szerokim asortymencie sprzedaży takie drobne sumy mogą generować znaczne koszty. Na szczęście można je częściowo zniwelować, wykorzystując alternatywne sposoby tworzenia galerii, takie jak AlleFree.pl.

Pojedyncza galeria może tu zawierać maksymalnie 8 zdjęć, a każde z nich może mieć maksymalną wielkość 2 MB i powinno być zapisane w formacie JPEG, GIF lub PNG.

AlleFree.pl

AlleFree.pl

Formularz kreatora pozwala nadać galerii tytuł oraz opcjonalnie zabezpieczyć zdjęcia przed nieuprawnionym kopiowaniem za pomocą znaku wodnego (należy wpisać dowolny tekst, które zostanie następnie w specjalny sposób nałożony na obraz). Ponadto można zdefiniować kolor czcionki (biały, czerwony lub szary) oraz wybrać położenie opisów zdjęć (na środku lub w którymś rogu). Kliknięcie przycisku Dalej generuje odpowiedni kod HTML, który należy wkleić do aukcji, tj. do opisu wystawianego towaru. Warto jeszcze dodać, że usuwając ostatnią linijkę wklejonego kodu, możemy w razie potrzeby przywrócić widok standardowej galerii przygotowanej w formularzu Allegro.

Aby zachować kontrolę nad gotową galerią, tzn. mieć możliwość jej usunięcia w razie potrzeby lub przedłużenia okresu jej aktywności (domyślnie 70 dni), w formularzu kreatora trzeba podać adres skrzynki e-mail. Będą na nią przychodzić przypomnienia o kończącym się terminie aktywności galerii. Każda galeria ma przypisany unikalny kod ID i może być zarządzana przy wykorzystaniu innego adresu e-mail.

Ile można zaoszczędzić? Sporo. Najlepiej przytoczyć tu przykład przygotowany przez autora AlleFree.pl. Sprzedajemy ok. 80 przedmiotów miesięcznie, a w każdej aukcji umieszczamy 6 zdjęć. Nie tracimy czasu na ich zmniejszanie poniżej 200 KB, więc w Allegro musielibyśmy zapłacić za to 96 zł. Korzystając z AlleFree.pl nie zapłacimy nic! Zostanie nam w kieszeni 96 zł - to jest nasz zysk.

Plusy:

  • pozwala zaoszczędzić na opłatach w Allegro
  • łatwa obsługa
  • szczegółowa pomoc

Minusy:

  • brak

Podsumowanie: alternatywna, darmowa forma prezentacji produktów na aukcjach Allegro, pozwalająca sprzedawcom zaoszczędzić pieniądze.


Zobacz również