Allegretto Toshiby

Nowy model aparatu fotograficznego Toshiby podwyższa standard cyfrowej fotografii dostępnej dla przeciętnych użytkowników.

Toshiba zaprezentowała najnowszy model aparatu cyfrowego wyposażonego w 4MP matrycę CCD o wielkości 1/1.8 cala, która jest pierwszą matrycą tego typu zastosowaną w aparatach przeznaczonych dla zwykłych użytkowników. Oznacza to, że model Allegretto M81 pozwala na uzyskanie rozdzielczości obrazów rzędu 2400 x 1600 pikseli.

Nowością Allegretto M81 jest także 2.4x zoom optyczny i 2.2x zoom cyfrowy, które w połączeniu zapewniają 6x zbliżenie oraz specjalną funkcję automatycznego balansu bieli. Ponadto, jak wiele innych aparatów cyfrowych dostępnych obecnie na rynku, Allegretto pozwala na nagrywanie sekwencji wideo i może zostać następnie podłączony do telewizora lub komputera wykorzystując do tego celu wyjście PAL/NTSC lub USB.

Oczywiście zwiększona rozdzielczość zdjęć i filmów oznacza większe zapotrzebowanie na pamięć, tak więc produkt Toshiby wyposażony jest w wersji standardowej w 128 MB kartę Smart Media dzięki której możemy zapisać do 83 zdjęć w największej rozdzielczości oraz od 124 do 249 obrazów w trybie normalnym lub podstawowym. Allegretto M81 będzie dostępny w sprzedaży od połowy lipca bieżącego roku w cenie 400 GBP. Należy tutaj dodać, że pomimo tego iż na rynku dostępne są modele o zbliżonych lub lepszych parametrach, to jednak ich cena wynosi zazwyczaj sporo ponad 1000 GBP.

www.toshiba.co.uk


Zobacz również