Allegro już po zmianach! Podoba Wam się?

Allegro już od dłuższego czasu szykowało się do wprowadzenia poważnych zmian. Nowa wersja serwisu jest już dostępna.

Zdaniem przedstawicieli Allegro wprowadzone zmiany są najbardziej radykalnymi zmianami w 13-letniego historii serwisu.

"Dla naszych klientów zakupy będą proste, szybkie i wygodne, co mamy nadzieję przełoży się na większą przyjemność z kupowania na Allegro. Dla naszych partnerów, czyli osób czy firm handlujących w serwisie te zmiany oznaczają lepszą prezentację ich ofert, a w efekcie więcej transakcji. Zapewniam, że warto rozwijać swój biznes w oparciu o współpracę z Allegro" - powiedział Łukasz Nowak, dyrektor produktów platform transakcyjnych w Grupie Allegro.

Wchodząc do serwisu wita nas zupełnie przeprojektowana strona główna.

Stare Allegro

Stare Allegro

Nowe Allegro

Nowe Allegro

Obecnie atakuje ona nasze oczy ogromnymi grafikami i oferuje nową wyszukiwarkę oraz umieszczony pod nią nowy pasek nawigacyjny (jest on cały czas widoczny w tym samym miejscu z każdego poziomu serwisu): najeżdżając myszką na wybrany dział pojawia się okno prezentujące po lewej stronie dostępne w nim kategorie (plus lista najpopularniejszych kategorii), które uzupełniają zdjęcia (niekiedy bardzo duże) promowanych artykułów. Po przejściu do wybranego działu możemy skorzystać z umieszczonych po lewej stronie filtrów, które we wcześniejszej wersji serwisu znajdowały się na górze. Wchodząc już jednak na stronę wybranej aukcji nie dostrzeżemy praktycznie żadnych zmian.

Nowe Allegro - powrót do starej wersji

Nowe Allegro - powrót do starej wersji

Na koniec warto dodać, że aby uniknąć szoku wśród allegrowiczów, stara wersja serwisu wciąż jest dostępna. Możemy z niej przejść do nowej wersji oraz wrócić (patrz strzałka na rysunku wyżej).

Podsumowanie

Nowe Allegro faktycznie oferuje sporo zmian, szczególnie tych wizualnych. Trudno nie odnieść jednak wrażenia, że przypomina obecnie bardziej sklep internetowy niż serwis aukcyjny. Najlepiej jednak, jak sami wyrobicie sobie o nim opinię, którą możecie również przesłać na adres na-sugestie@allegro.pl. Podobno Allegro czeka na nią z niecierpliwością.


Zobacz również