Allegro skupuje telefony komórkowe. Poznaj serwis skupujemy.allegro.pl

Kupiłeś nowy telefon i nie wiesz co zrobić ze starym? Możesz sprzedać go np. na Allegro. Co więcej, od teraz możesz go sprzedać...Allegro.


Obecnie praktycznie w każdym domu w szufladzie znajdziemy stare telefony komórkowe, które zostały zastąpione nowszymi modelami. Warto jednak pozbyć się tego sprzętu przy okazji nieco wzbogacając swój portfel oraz wykazując się troską o nasze środowisko. Pomóc ma nam w tym serwis Allegro, który uruchomił właśnie serwis skupujemy.allegro.pl.

Powstał on przy współpracy z warszawską firmą Greenfone Sp. z o.o., która ma duże doświadczenie w dziedzinie recyclingu i ponownego wykorzystania telefonów komórkowych. Pozyskane za pośrednictwem serwisu telefony są przez techników odpowiednio testowane i klasyfikowane do jednej z dwóch grup:

- modeli poddanych procesowi utylizacji niezagrażającemu środowisku

- modeli przeznaczonych do ponownego wykorzystania

"Każdy ponownie wykorzystany telefon to mniejsza ilość nowo wyprodukowanych, a więc mniejsze zużycie surowców i mniejsza ilość potencjalnych odpadów. Zaczynamy od telefonów, ale w perspektywie mamy wszelki elektroniczny sprzęt: tablety, aparaty cyfrowe, laptopy i przenośne konsole do gier" - powiedział Michał Markowski, Dyrektor Rozwoju Allegro.

Przed skorzystaniem z serwisu, który wygląda bardzo przejrzyście i łatwo się w nim "połapać", warto zapoznać się z działem FAQ, w którym znajdziemy odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań.

Czy to się opłaca finansowo?

Aby to sprawdzić spróbowałem sprzedać mój smartfon HTC Desire wpisując jego oznaczenie w okno wyszukiwania. Serwis zaproponował mi za niego sumę widoczną na poniższym obrazku:

Wycena sprawnego HTC Desire

Wycena sprawnego HTC Desire

Warto zaznaczyć, że nie jest to ostateczna wycena, która zostałaby mi przedstawiona po przetestowaniu przez techników mojego smartfona.

Oczywiście porównałem tę kwotę z kwotą jaką mógłbym uzyskać korzystając ze standardowej aukcji. Okazało się, że mógłbym liczyć na kilkukrotnie wyższy zarobek. W moim przypadku więc skorzystanie z serwisu skupujemy.allegro.pl nie opłaca się.

Wniosek

Pomimo przeprowadzonego przeze mnie doświadczenia warto jednak zapoznać się z nowym serwisem Allegro i sprawdzić samemu jego ofertę, która przykuła moją uwagę przede wszystkim łatwością przeprowadzenia samej transakcji sprzedaży telefonu.