Allegro udostępnia nowe narzędzie do edycji zdjęć

Allegro wprowadziło nowe udogodnienie dla swoich użytkowników, którzy mają zamiar wystawiać aukcje w serwisie. Po dodaniu zdjęć do aukcji będzie można je poddać obróbce w podstawowym zakresie.

Największy polski serwis aukcyjny wprowadził dzisiaj nową funkcję dla sprzedawców. Od teraz tworząc aukcję na Allegro będzie można nieco poprawić dodane do niej zdjęcia. Po wgraniu fotografii przy jej miniaturze pojawiać się teraz będzie ikonka ołówka. Jej kliknięcie przenosi użytkownika bezpośrednio do okna edytora.

Sam edytor jest dość ascetyczny i zawiera tylko kilka podstawowych funkcji. Jedną z nich jest możliwość obracania zdjęć o 90 stopni zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Oczywiście jeśli ktoś wgrał zdjęcie, które chciałby obrócić o 90 stopni w przeciwnym kierunku, wystarczy nacisnąć przycisk trzykrotnie, aby uzyskać pożądany efekt. Drugą funkcją jest kadrowanie fotografii, dzięki czemu można już po wgraniu fotografii usunąć z niej zbędne elementy, a więcej miejsca zostanie przeznaczone na sam przedmiot sprzedawany na aukcji. Trzecią opcją jest możliwość regulacji jasności.

Allegro udostępnia nowe narzędzie do edycji zdjęć

Wprowadzona przez Allegro funkcja edycji zdjęć jest naprawdę przydatnym dodatkiem i aż dziwi, że do tej pory nie była ona dostępna. Kupujący wybierając przedmioty zwracają na zdjęcia szczególną uwagę, zwłaszcza jeśli przegląda oferty produktów używanych. Każdemu sprzedawcy powinno zależeć na tym, aby prezentowane fotografie były jak najbardziej atrakcyjne, a nowe narzędzie Allegro może w tym nieco pomóc.

Nowa funkcja dostępna jest już dla części użytkowników portalu, a niedług powinna trafić do wszystkich. O jej dostępności poinformuje stosowny komunikat wyświetlany po dodaniu pierwszej fotografii sprzedawanego przedmiotu.