Allegro wprowadza poważne zmiany w komentarzach i zdjęciach

Allegro wprowadza szereg zmian w systemie komentarzy, standardach miniaturek i grupach produktów.


Serwis Allegro z poważnymi zmianami

Allegro od dawna stosuje system komentarzy, który budzi wiele wątpliwości użytkowników. Już 25 stycznia ten szalenie istotny element (jak i kilka innych) doczeka się jednak bardzo istotnych zmian.

Zmiany w systemie komentarzy

Pierwsza ze zmian polega na tym, że jedynie kupujący będą mieli możliwość oceny transakcji. Z czasem (dokładnie od 1 kwietnia) obejmie ich ograniczenie: komentarze będą mogli wystawiać jedynie ci z w pełni aktywowanymi kontami. Poniżej lista kolejnych nadchodzących nowości:

- znikną komentarze neutralne (pozostaną więc jedynie negatywne i pozytywne)

- sprzedający będzie mógł odpowiedzieć jedynie na komentarz negatywny

- skrócony do 90 dni czas na ocenę

- na profilach sprzedawców pozostaną komentarze maksymalnie sprzed 12 miesięcy

Dlaczego Allegro wprowadza te zmiany?

"W obecnym systemie komentarzy nie wszystkie transakcje są oceniane przez kupujących. W efekcie opinie o ofertach sprzedających są tylko częściowe. Nowy sposób oceniania transakcji ma zachęcić kupujących do częstszego wystawiania komentarzy" - tłumaczą przedstawiciele Allegro.

Zmiany w zdjęciach

Użytkowników Allegro czekają dodatkowo od lutego poważne zmiany w zakresie zamieszczanych zdjęć. Najważniejsza to możliwość dodania zdjęcia w rozdzielczości do 2560 na 2560 pikseli. Muszą się oni też liczyć z szeregiem innych wymogów. Serwis przygotował "Miniporadnik fotografii produktowej", który powinien tutaj pomóc.

Grupy produktów

Zmiany dotkną też grup produktów. Chodzi tutaj m.in. o brak możliwości pokazywania różnych wariantów kolorystycznych tego samego produktu na jednym zdjęciu.