Allegro wprowadzi nowy system rekomendacji

Allegro nawiązało współpracę z Gravity R&D, czego efektem będzie nowy system rekomendacji, jaki pojawi się wkrótce na tej popularnej platformie sprzedażowej.

Program pilotażowy systemu został przeprowadzony w 2014 roku. Rozwiązania oferowane przez Gravity pojawiły się na Allegro w wybranych działach. Celem programu pilotażowego było zwiększenie współczynników wartości towarów sprzedanych na platformie oraz klikalności. Efekty były na tyle zadowalające, że Allegro zdecydowało się na podpisanie umowy długoterminowej z firmą, a system zostanie wprowadzony w najbliższym czasie. Jak powiedział Dominik Ryżko, Chief Data Scientist w Grupie Allegro: "Wybraliśmy firmę Gravity ze względu na jej elastyczność, osiągane wyniki oraz potencjał, o którym przekonaliśmy się w trakcie programu pilotażowego".

Allegro wprowadzi nowy system rekomendacji

Allegro - wkrótce zmiany!

Dodał także, że postanowiono poszerzyć zakres wykorzystania narzędzia o inne platformy oraz nowe widżety związane z rekomendacją. Te "inne platformy" to należące do grupy Naspers (właściciela Allegro) serwisy Aukro.ua na Ukrainie, Aukro.cz w Czechach oraz Molotok.ru w Rosji. Według badań, sam serwis Allegro.pl jest odwiedzany miesięcznie przez blisko 12,5 mln użytkowników.

Zobacz również:

  • Ależ tani iPhone na Cyber Monday! Allegro nie zawodzi nawet po Black Friday