Allegro z kolejnymi ograniczeniami: złota i srebra już nie sprzedasz

Serwis Allegro wprowadzi wkrótce zmiany, które uniemożliwią wystawianie ofert sprzedaży złota w postaci sztabek, monet i złomu oraz srebra lokacyjnego.

Kilka miesięcy temu byliśmy świadkami zaskakującej aukcji praktycznie nieużywanego od nowości "malucha", który został wystawiony przez jednego z mieszkańców Łodzi. Doszło wówczas do absurdalnej licytacji, która w pewnym momencie osiągnęła poziom miliarda złotych. Oczywiście żaden z żartownisiów nie zamierzał płacić deklarowanej kwoty i koniec końców właściciel samochodu zamknął aukcję. Ten kłopotliwy dla Allegro przypadek zmusił serwis do wprowadzenia ograniczenia polegającego na tym, że "aukcje" dotyczące samochodów i nieruchomości udostępnione zostały jedynie w formie ogłoszenia z opcją "Kup teraz".

Kolejne ograniczenia

Jak się okazuje, od 1 sierpnia Allegro zamierza po raz kolejny ograniczyć swoją ofertę wciągając na "czarną listę" i likwidując możliwość dodawania nowych ofert w następujących kategoriach: złoto w postaci sztabek, monet i złomu oraz srebro lokacyjne.

Nasza decyzja podyktowana jest troską o bezpieczeństwo naszych użytkowników. Tego typu transakcje, ze względu na ich specyfikę, obarczone były zbyt dużym ryzykiem, takim jak wydłużony czas realizacji, duże wahania kursu i związane z nimi ryzyko spekulacyjne. W efekcie nasi użytkownicy narażeni byli na problemy transakcyjne. $Analizy handlu w likwidowanych obecnie kategoriach wykazały, że sprzedaż w serwisie złota oraz srebra lokacyjnego miała właśnie charakter zdecydowanie częściej inwestycyjny niż kolekcjonerski. Dlatego chcąc być konsekwentni i mając na względzie dobro kupujących i wizerunek serwisu, zdecydowaliśmy o wprowadzeniu tego zakazu - powiedziała serwisowi Wirtualnemedia.pl Joanna Wagner z biura prasowego Allegro.

Na koniec warto zaznaczyć, że zakaz nie wpłynie na wystawione przed 1 sierpnia aukcje, które będą mogły być dokończone w normalnym trybie.