Allegro zaatakowane. Walka wciąż trwa. Użytkownicy zdenerwowani "na maksa"

Serwis Allegro był wczoraj celem ataku typu DDoS (Distributed Denial of Service). Jeszcze dzisiaj "odbija mu się to czkawką".

DDoS (Distributed Denial of Service) to proste, lecz bardzo skuteczne narzędzie często wykorzystywane przez hakerów. Jego działanie polega na zajęciu wszystkich wolnych zasobów poprzez masowe wysyłanie zapytań do serwera z wielu komputerów jednocześnie.

Właśnie tego typu atak został wczoraj skierowany przeciwko serwisowi Allegro, który zamieścił na Facebooku następujący komunikat:

"Dzisiaj w godzinach porannych występowały problemy techniczne z serwisem Allegro. Były one związane były z atakiem typu DDoS, który został skutecznie odparty.

Obecnie zmagamy się z kolejną falą tego ataku polegającego na próbie zablokowania dostępu do serwisu. To właśnie stąd problemy, których niektórzy z Was (około 20% użytkowników) doświadczają.

Nasze IT pracuje nad przywróceniem wszystkim płynnego i bezpiecznego dostępu do serwisu. Aukcje kończące się w czasie kłopotów technicznych zostaną przedłużone zgodnie z regulaminem.

Przepraszamy wszystkich, którzy próbują w tej chwili bezskutecznie korzystać z Allegro."

Jak się okazuje, problemy jeszcze się nie skończyły. Dosłownie przed chwilą Allegro wydało kolejny komunikat:

"Wczorajszy atak, o którym pisaliśmy tu: http://www.facebook.com/allegro/posts/10151431020863108, odbija nam się czkawką - wielu z Was dzisiaj po godzinie 16:30 nie miało dostępu do serwisów Grupy Allegro. Wiemy, że nadal występują problemy z logowaniem. Nasze IT walczy.

Przykro nam, że złośliwi hakerzy utrudniają nam działanie, a Wam - sprzedaż i zakupy. Pozostańcie z nami."

Allegrowicze są bardzo niezadowoleni

Oczywiście sytuacja ta nie spotkała się się ze zrozumieniem ze strony osób korzystających z serwisu, których niektóre wypowiedzi prezentuje poniższy zrzut ekranu:

Niezadowoleni klienci Allegro nie szczędzą mu uszczypliwości

Niezadowoleni klienci Allegro nie szczędzą mu uszczypliwości

Wiele z nich pytało się też wczoraj o kończące się aukcje. Udzielona im wówczas odpowiedź była następująca:

"Dzisiejsze kłopoty z serwisem dotknęły tylko około 20% użytkowników, ale trwały dość długo.

Dlatego wszystkie aukcje trwające oraz kończące się pomiędzy 10:16:00, a 16:21:59 zostaną przedłużone o 24h.

W pierwszej kolejności przedłużymy oferty kończące się w trakcie awarii. Następnie te, które miały się zakończyć w ciągu doby. Potem kolejne. Cały proces potrwa około 2-3 dni."

Jeżeli jesteście zainteresowani śledzeniem kolejnych informacji na ten temat zachęcam do odwiedzenia strony Allegro na Facebooku.


Zobacz również