Allegro zamyka serwis zakupów grupowych Citeam

Grupa Allegro zdecydowała się na zamknięcie swojego serwisu Citeam, który miał być konkurencją dla znanego na całym świecie Grupouna i rodzimego Grupera. Wygląda na to, że Polacy nie pokochali zakupów grupowych tak, jak internauci na Zachodzie.

Liderem rynku zakupu grupowych w Polsce i na świecie jest Groupon, czyli pierwsza witryna tego typu, która osiągnęła prawdziwy globalny sukces. Nic dziwnego, że po chwili zaczęły pojawiać się inne strony, które naśladują ten model sprzedaży. W Polsce za konkurenta zagranicznego serwisu można uznać Grupera, który do tej pory z mniejszym lub większym powodzeniem rywalizuje ze światowym liderem.

Trzecim w kolejności pod względem wielkości serwisem był do tej pory Citeam, nad którego rozwojem sprawowała pieczę Grupa Allegro. Dzisiaj pojawiła się jednak informacja, że rozwój witryny Citeam zostaje zakończony. Tym samym serwis zakupów grupowych od twórców najpopularniejszego portalu aukcyjnego w naszym kraju przestaje istnieć. Rozwijany był przez blisko trzy lata.

Grupa Allegro rozwijała Citeam bardzo aktywnie i sporo pieniędzy włożyła w działania marketingowe, które miały na celu popularyzacje serwisu wśród internautów. Wygląda jednak na to, że kampanie promocyjne i wsparcie twórców Allegro nie wystarczyło do tego, żeby Citeam utrzymał się na powierzchni. Serwis będzie funkcjonował jeszcze przez niecałe dwa tygodnie, a na datę jego finalnego zamknięcia wyznaczono datę 1 kwietnia.

Oczywiście wszystkie kupione za pośrednictwem strony kupony zniżkowe zachowają ważność.