Allegro znowu wprowadza zmiany

Pod koniec sierpnia informowaliśmy o zmianach na popualrnym portalu aukcyjnym Allegro. Jak się okazuje, to jeszcze nie koniec nowości. Co tym razem ma się zmienić?

Ostatnio pisaliśmy o likwidacji opcji Kup Teraz i zmianach w kategoriach produktów. Od 25 września użytkownicy bez pełnej aktywacji konta będą mogli dokonywać zakupów na Allegro. Wśród portali aukcyjnych na świecie jest to trzeci tego typu przypadek - wcześniej rozwiąznaie takie wprowadzili nas południowi sąsiedzi z aukro.cz i aukro.sk. Jakie przywileje otrzymają "niepełni" użytkownicy?

Allegro

Allegro

Znikną dotychczasowe ograniczenia dotyczące formy zapłaty, kwoty transakcji, a także rodzaju oferty. Będą mogli również korzystać z koszyka zakupowego, tworzyć strony "O mnie", a także dopisywać współmałżonka w ustawieniach konta. Zyskają również prawo do komentowania i oceny sprzedaży, ale nie będą mogli w dalszym ciągu sami wystawiać towarów.

Uwaga - zmiana ta zostaje wprowadzona na miesiąc. Jeśli się sprawdzi, prawdopodobnie zostanie na stałe. Aby użytkownicy Allegro nie zostali oszukani, portal wprowadził dodatkowe zabezpieczenia, niestety - nie podano jakie. Mam jednak nadzieję, że tym razem "lepsze" nie okaże się wrogiem "dobrego".