Allegro zwolni 90 osób, ale będzie także zatrudniać

Gigant handlu internetowego szykuje się do sporych zwolnień - pracę straci 90 osób. Jak jednak zapewnia rzecznik firmy, nie jest to skutek złej kondycji finansowej, a dostosowywania się do nowych czasów.

W oświadczeniu dotyczącym tego kroku, napisano: "Allegro koncentruje się na rozwoju technologii mobilnych oraz zmienia organizację i sposób działania firmy na bardziej zwinny i elastyczny, lepiej przygotowany do odpowiadania na przyszłe potrzeby klientów. Niestety wiąże się też z tym reorganizacja firmy i zwolnienia pracowników." Pracę straci ok. 90 osób, a kolejne osiemdziesiąt ma zostać przeniesione do firm outsourcingowych, które świadczą usługi dla Allegro. Najwięcej osób zostanie zwolnionych z działów obsługi klienta, administracji oraz marketingu.

Mimo zwolnień planowane jest otwarcie nowego biura firmy - w Krakowie. Trwa tam nabór na stanowiska programistów, a największe szanse mają osoby z doświadczeniem w tworzeniu aplikacji mobilnych. Planowane jest zatrudnienie tam kilkudziesięciu osób. Jak na razie w czterech istniejących biurach pracuje 1,5 tysiąca osób. Znajdują się one w stolicy, Poznaniu, Wrocławiu oraz Toruniu. Allegro zapewnia, że zwalniani dostaną "ponadstandardowe wsparcie w procesie poszukiwania nowego zatrudnienia".