Alone In The Dark w sklepach. Czy warto?

Już dziś na polskie półki sklepowe zawitała najnowsza odsłona legendarnej serii Alone In The Dark. Za dystrybucję gry w naszym kraju odpowiada firma CD Projekt.

Alone In the Dark 5 to najnowsza odsłona słynnej serii gier z gatunku survival-horror. Tytuł ukazał się w naszym kraju na kilka platform: PC, Xbox 360, PS2 oraz Wii.

Głównym zadaniem użytkownika jest rozwikłanie mistycznej tajemnicy, której korzenie sięgają podziemi nowojorskiego Central Parku. Aby rozwiązać problem, gracz będzie musiał nie tylko zmierzyć się z mrocznymi zagadkami miasta, ale również stoczyć walkę z różnymi przeciwnikami. Czeka go więc zarówno wysiłek intelektualny, jak i spora dawka emocji.

Alone In the Dark 5 trafiła do sprzedaży w sugerowanej cenie 99,90 złotych i polskiej wersji językowej (z udziałem Roberta Gonery). Gra na konsole kosztuje 179,90 złotych (Wii,PS2,X360).

Na zakończenie trzeba dodać, że choć gra już odniosła spory sukces na rynku Wielkiej Brytanii, to recenzenci nie kwapią się by określać ją mianem "megahitu". Tytuł chwalony jest za dobrą grafikę, liczne "naprawdę straszne" momenty oraz niektóre zagadki. Ogromnymi wadami mają być: bardzo niewygodne sterowanie oraz słaba fabuła i dialogi.

Recenzja gry w amerykańskim portalu GamePro znajduje się pod tym adresem.