Alone in the Dark 5 na PS3 opóźnione

Tworzona przez firmę Eden Games gra zaliczy kolejny poślizg w dacie premiery. Szczęściem w nieszczęściu jest fakt, iż sytuacja ta dotyczyć będzie jedynie wersji na PlayStation 3...

Na wstępie należy zaznaczyć, że to nie pierwsze opóźnienie ogłoszone przez twórców gry. Parę tygodni temu wydawca, firma ATARI, ogłosiła przeniesienie Alone in the Dark na rok 2008. Nieoficjalnie spekulowało się wtedy, że ma to związek z chęcią zakończenia przez firmę roku fiskalnego z możliwie największymi zyskami.

Tym razem jednak sytuacja nie dotyczy wszystkich wersji. ATARI ogłosiło przesunięcie w planach wydania jedynie edycji na PlayStation 3. Niestety nie podano oficjalnych powodów takiej decyzji.

Ciężko nie przyznać, że już przyzwyczailiśmy się do opóźnień wersji gier przeznaczonych na konsolę Sony. Zawsze jednak lekko irytującym pozostaje fakt, że wydawcy milczą w tej sprawie. Czy tak trudno jest się przyznać np. że gry na PS3 wymagają więcej czasu na przygotowanie?

Na koniec dodamy, ze Alone in the Dark 5 ma ukazać się zarówno na PCty jak i Xboxa 360 nie wcześniej niż w marcu przyszłego roku. Wtedy to kończy się bowiem rok fiskalny dla ATARI. Data premiery wersji na PS3 stoi pod znakiem zapytania...