Alone in the Dark 5 na Wii?

W sieci pojawiły się plotki, jakoby nadchodząca, piąta odsłona serii Alone in the Dark, miała pojawić się również na platformę Nintendo Wii. Tytuł jak na razie zapowiedziany jest na PC, Xboksa 360, PLAYSTATION 3, PS2 oraz konsole przenośne. Czyżby autorów gry skusiła wizja skorzystania z unikatowych możliwości Wiimote'a?

Plotki w sprawie produkcji Alone in the Dark 5 również na konsolę Wii pojawiły się po wywiadzie z Nour Polloni, producentką gry.

Podczas rozmowy przyznała, że najnowsza odsłona serii zadebiutuje również na Nintendo DS oraz Wii. Informacje można by uznać za pewne, gdyby nie fakt, że w sprawie jeszcze nie wypowiedziało się Atari, wydawca gry.

Przypomnijmy, że piąta część serii ukaże się pod tytułem Alone in the Dark: Near Death Investigation. Gra ma być typowym przedstawicielem gatunku survival horror. Użytkownik wcieli się w rolę Edward Carnby'ego, prywatnego detektywa, który musi rozwikłać kolejną mroczną zagadkę.

Warto dodać, że najnowsza część AitD ma być bardziej dynamiczna od poprzednich. Użytkowników czeka więc sporo walki z przerażającymi monstrami oraz mnóstwo wstawek filmowych. Całość ma być utrzymana w odpowiednio mrocznym klimacie. Czekamy na efekty.

Oficjalna strona pod tym adresem.