Alpen Tab Wienerwald - eksluzywny tablet w drewnianej obudowie

Mało znana firma Alpenelectronics zaprezentowała na targach IFA 2014 tablet Alpen Tab. Specyfikacja jest średnia, jednak uwagę zwraca obudowa z naturalnego drewna, dająca "ekskluzywność" urządzeniu.

Oczywiście drewniany jest tylko tył urządzenia - z przodu znajduje się ekran o przekątnej 10-cali. Wienerwald dostępny będzie w dwóch wersjach - standardowej oraz limitowanej. Pierwszy jest napędzany procesorem Intel Atom Z300, drugi - Core i5. Różni się też wielkość pamięci RAM DDR3 - w tańszym modelu będzie to 2 GB, w droższym - 8, a także rozdzielczość wyświetlanej grafiki (za którą odpowiada Intel HD) - 1280x900 w porównaniu z 1080x1920 pikseli. Oba modele działają pod Windows 8.1. Poniższy filmik prezentuje to urządzenie.

Jeśli ktoś jest zainteresowany tą lepszą wersją, musi mieć dość zasobny portfel, ponieważ kosztuje ona 4 500 Euro - czyli ponad 18 tysięcy złotych. W premii za zakup Alpenelectronics dodaje klawiaturę i myszkę - obie wykonane z drewna. Cena za uboższy model też powala - producent wycenia tablet na 800 Euro, czyli ponad 3300 złotych! Podejrzewam, że kolejek chętnych raczej nie będzie.

Zobacz również:

  • Targi IFA 2021 oficjalnie ODWOŁANE!