Alpha - nowy system D-SLR Sony

Cyfrowe lustrzanki fotograficzne, które Sony zamierza wprowadzić na rynek w połowie tego roku, będą rozpowszechniane pod marką "alpha". Sony nie ujawnia jak na razie szczegółów technicznych dotyczących jakiegokolwiek modelu aparatu.

Jak pamiętamy, firma Konica Minolta na początku tego roku poinformowała o wycofaniu się z rynku fotograficznego z dniem 31 marca 2006 roku, sprzedając swój system lustrzanek cyfrowych Dynax, w obu Amerykach znany pod nazwą Maxxum, właśnie koncernowi Sony (więcej informacji - "Konica Minolta - to już jest koniec"). Nowa nazwa, jaką ta ostatnia firma właśnie zaprezentowała, ma w zamierzeniu odróżnić nadchodzące produkty od popularnej marki Koniki Minolty.

"alpha" to także marka, pod którą w Japonii i Chinach znane są systemy mocowania obiektywów Konica Minolta, które będą również stosowane w lustrzankach Sony.

Przedstawiciele Sony poinformowali, iż obiektywy Konica Minolta i inne akcesoria dla aparatów tej firmy będą kompatybilne z systemem "alpha". Nie wiadomo jednak, czy w nowych D-SLR japońskiego giganta znajdzie zastosowanie wbudowany system antywstrząsowy oraz czy będzie w nich można stosować wymienne obiektywy Carl Zeiss.