Alpine

Od września polski dystrybutor japońskiej firmy Alpine - Horn Distribution - wprowadza na nasz rynek serie nowych urządzeń, w tym odtwarzaczy CD oraz wzmacniaczy.


Od września polski dystrybutor japońskiej firmy Alpine - Horn Distribution - wprowadza na nasz rynek serie nowych urządzeń, w tym odtwarzaczy CD oraz wzmacniaczy.

Nowy odtwarzacz...

Jedną z ciekawszych nowości Alpine jest jednostka sterująca CDA-7998R. Urządzenie to ma wbudowany tuner MAX TUNE PRO. Jest także przystosowane do współpracy z dodatkowym + cd na str. 65 tunerem DAB i działa w zakresach FM/MW/LW. Odtwarzacz płyt kompaktowych odczytuje formaty CD-R i CD-RW, a ponadto umożliwia odgrywanie muzyki zapisanej w formacie MP3. Nowym rozwiązaniem jest wyposażenie odtwarzacza w technologię Fantom Face XL, pozwalającą zwiększyć powierzchnię panelu o 30%. Dzięki temu wyświetlacz jest większy i można na nim umieścić więcej informacji. Jednocześnie FantomFace XL jest formą ciekawego zabezpieczenia przed kradzieżą - gdy wychodzimy z samochodu, panel składa się i chowa za niepozorną "zaślepką".

Cena odtwarzacza CDA-7998R wynosi 4999 zł.

... i nowy wzmacniacz

Aby w pełni cieszyć się dźwiękiem płynącym z odtwarzacza CDA-7998R, niezbędny będzie także wzmacniacz mocy. Na polski rynek wchodzi nowe urządzenie tego typu wyprodukowane przez Alpine, oznaczone symbolem MRV-F540.

Ten 4/3/2-kanałowy wzmacniacz oferuje moc maksymalną 150 W x 4 lub 350 W x 2. To jeden z droższych modeli wzmacniaczy tej firmy (wyposażony został m.in. w pozłacane gniazda wtykowe). By stać się jego właścicielem, trzeba wyłożyć 2799 zł. Od lipca dostępne są też tańsze modele wzmacniaczy Alpine: MRV-T420, MRV-F 340 (obydwa 1799 zł) oraz MRV-T320 (1499 zł).