Alternatywa dla Nero?

Ukazała się nowa wersja programu DeepBurner PRO 1.2.5.157 - wygodnego 'kombajnu' do archiwizowania muzyki i danych na płytach CD/DVD. Do jego najważniejszych cech należy tworzenie i zapis płyt z danymi, płyt audio oraz płyt bootowalnych (zarówno CD jak i DVD), obsługa technologii BURN-Proof, obsługa nagrywania Overburning oraz tworzenie płyt wielosesyjnych. Program dostępny jest również w wersji darmowej.

Alternatywa dla Nero?

DeepBurner

Interfejs programu przypomina układ znany z aplikacji Nero Burning ROM (przeciąganie plików metodą 'przeciągnij i upuść', miernik pojemności płyt). W programie możemy tworzyć kompilacje audio z plików WAV, MP3, WMA i OGG zgromadzonych na dysku twardym oraz wybrać tryb nagrywania (DAO, TAO, SAO). Aplikacja tworzy obrazy w popularnym obrazie ISO. Moduł Photo CD służy do zakładania albumów fotograficznych z plików JPEG lub BMP i choć jest raczej ubogi jeśli chodzi o funkcje, to jego obsługa nie nastręczy większych trudności nawet nowicjuszom.

Funkcja tworzenia kopii zapasowych automatyzuje archiwizowanie zasobów dyskowych z opcjonalnym wykorzystaniem kompresji ZIP. DeepBurner PRO dysponuje wewnętrznym edytorem okładek i odtwarzaczem plików dźwiękowych oraz zapewnia informację o napędzie i nośniku. Program obsługuje napędy IDE, SCSI, USB, FireWire, CD-RW oraz DVD-RAM. Dodatkowo aplikacja oferuje możliwość tworzenia etykiet na nośniki CD oraz DVD.

Komercyjna edycja PRO, wzbogacona jest o dodatkowe funkcje, których nie znajdziemy w bezpłatnej edycji - możliwość skorzystania z opcji bezpośredniego kopiowania danych z nośnika na nośnik (disk-to-disk), osobnego modułu do dokonywania kopii bezpieczeństwa, opcji tworzenia albumów fotograficznych na płytach CD oraz narzędzia informacyjnego o nośniku oraz napędzie. Pełna wersja dla zastosowań indywidualnych kosztuje 19,95 USD.

W najnowszej edycji dodano funkcję nagrywania płyt CD/DVD z poziomu wiersza poleceń, funkcję sprawdzania gotowości plików z wcześniej zapisanej sesji, poprawiono drobne błędy i uaktualniono pakiety językowe.

Zapraszamy do pobrania DeepBurner oraz DeepBurner PRO z naszego serwisu.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: