Alternatywne przeglądarki internetowe dla systemu Windows

Chrome, Firefox, Opera i Internet Explorer dominują na rynku przeglądarek internetowych. Istnieją jednak także inne, mniej znane aplikacje, które umożliwiają surfowanie po internecie. Oto kilka alternatywnych przeglądarek.

Według globalnego rankingu StatCounter do wspomnianych we wstępie programów należy 91% rynku. Co z pozostałymi 9%? Należą one do Safari i innych przeglądarek. Jednak Apple prawdopodobnie nie będzie już rozwijać swojej przeglądarki dla systemu Windows - ostatnia dostępna wersja to 5.1.7, natomiast Safari 6 zostało wydane tylko i wyłącznie dla Mac OS X. Stąd też postanowiliśmy pominąć ją w tym zestawieniu.

CometBird

Alternatywne przeglądarki internetowe dla systemu Windows

CometBird

CometBird to przeglądarka internetowa zbudowana na bazie Firefoxa. Od popularnego liska odróżnia ją minimalna funkcjonalność - niezbędna do łatwego i szybkiego przeglądania witryn internetowych. Funkcjonalność ta może zostać rozszerzona odpowiednio do naszych potrzeb - CometBird obsługuje dodatki i rozszerzenia dedykowane Firefoxowi. Przeglądarkę wyposażono w narzędzie pozwalające na szybkie i wygodne pobieranie materiałów video z serwisów typu YouTube. Znajdziemy tu również typowe dla przeglądarki Mozilli przeglądanie stron w oddzielnych kartach, blokadę wyskakujących okienek reklamowych i opcję sprawdzanie pisowni. CometBird jest dostępny w naszym dziale Download.

Zobacz również:

  • Najlepsze kamerki internetowe do 100 zł - przegląd najlepszych propozycji
  • Opera prezentuje funkcję, na którą nie wpadła konkurencja
  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]

Comodo Dragon Internet Browser

Alternatywne przeglądarki internetowe dla systemu Windows

Comodo Dragon Internet Browser

Przeglądarka stworzona na bazie silnika Chromium, który jest podstawą najpopularniejszej obecnie na świecie przeglądarki Google Chrome. Co wyróżnia ją od produktu giganta z Mountain View? Przede wszystkim większa dbałość o bezpieczeństwo i ochronę prywatności użytkownika. Firma Comodo zna się na rzeczy - jest w końcu producentem popularnego pakietu antywirusowego Comodo Internet Security. W przeglądarce tej zastosowano technologię sprawdzania poprawności domen blokującą automatycznie strony zawierające malware, zabezpieczenia przed kradzieżą poufnych danych i identyfikację certyfikatów SSL. Oprócz tego Comodo Dragon Internet Browser zawiera funkcjonalności znane z Chrome takie jak tryb incognito, dynamiczne karty i inne. Nie ma tu również problemów z instalacją rozszerzeń dedykowanych przeglądarce Chrome. Aplikację możecie pobrać z naszej bazy programów.

K-Meleon

Alternatywne przeglądarki internetowe dla systemu Windows

K-Meleon

K-Meleon to program nastawiony na minimalizm i szybkość działania. Aplikacja korzysta z silnika Gecko. Przeglądarka ta jest wysoce modyfikowalna pod względem wyglądu - można skorzystać z kilku skórek, specjalnych filtrów czy nawet ustawić dokładny rozmiar okna z przeglądarką. Obsługuje gesty myszy i skróty klawiature. W łatwy sposób K-Meleon potrafi zaimportować dane z przeglądarek internetowych takich jak Internet Explorer, Mozilla i Opera. Użytkownik może też ustawić jak przeglądarka będzie identyfikowana przez odwiedzane strony internetowe. Do pobrania z tego adresu.

Lunascape

Alternatywne przeglądarki internetowe dla systemu Windows

Lunascape

Przeglądarka obsługująca i umożliwiająca wybór spośród trzech najpopularniejszych obecnie silników odpowiadających za wyświetlanie stron internetowych - Gecko (używany w min. Firefoxie), Webkit (Chrome) i Trident (Internet Explorer). Praca z Lunascape odbywa się za pośrednictwem znanego z innych przeglądarek mechanizmu kart. Aplikacja ta jest kompatybilna z dodatkami dla Firefoxa, posiada możliwość dostosowania jej wyglądu i interfejsu za pomocą styli i mechanizm automatycznej aktualizacji. Posiada rozbudowany pasek narzędziowy. Do poprawnego działania wymaga zainstalowanej przeglądarki Internet Explorer w wersji co najmniej 6. Lunascape jest dostępny do pobrania w naszej baziej programów.

Maxthon

Alternatywne przeglądarki internetowe dla systemu Windows

Maxthon

Maxthon powstał w Chinach, gdzie cieszy się sporą popularnością. Aplikacja korzysta z silnika WebKit. Posiada on szereg ciekawych funkcji takich jak obsługa gestów myszy i konfiguracja skrótów klawiszowych, moduł ochrony prywatności i narzędzie do wykonywania zrzutów ekranu. Maxthon pozwala na przypisowanie określonych adresów serwerów proxy do poszczególnych stron internetowych i rozbudowany system filtrów reklam i niebezpiecznych treści. Aplikacja z poziomu dolnego paska informuje o takich szczegółach jak zużycie procesora, prędkość pobierania, czy też adres IP. Przydatnym dodatkiem jest moduł sprawdzania pisowni działający także z językiem polskim i tryb prywatny, w którym nie są zapisywany żadne dane odnośnie odwiedzanych stron. Przeglądarkę Maxthon możecie pobrać tutaj.

Midori

Alternatywne przeglądarki internetowe dla systemu Windows

Midori

Midori to kolejna minimalistyczna i lekka przeglądarka. Jej interfejs jest prosty i przejrzysty, co przekłada się na niski apetyt na zasoby systemowe. To aplikacja “bez zbędnych bajerów". Pomimo swojej prostoty dobrze radzi sobie z wyświetlaniem zawartości opartej na JavaScript i Flashu. Midori korzysta z silnika WebKit. Z ciekawszych rozwiązań można wymienić dostęp do konsoli programu, przypisywanie programów do otwierania plików pobranych z internetu oraz obsługę stylów i rozszerzeń. Minusem jest wciąż brak stabilnego wydania i to, że autorzy bardziej skupiają się nad wersją dla Linuxa. Midori do pobrania z tego adresu.

RockMelt

Alternatywne przeglądarki internetowe dla systemu Windows

RockMelt

Przeglądarka dla entuzjastów serwisów społecznościowych zbudowana na bazie Chromium. Umożliwia łatwe dzielenie się treścią za ich pośrednictwem. Posiada dwa dodatkowe paski narzędziowe po lewej i prawej stronie. Ten po lewej odpowiada za listę kontaktów, dzięki której błyskawicznie można wysłać wiadomość do znajomego, z kolei ten poprawej informuje o nowych postach na Facebooku, Twitterze lub innych powiadomieniach. RockMelt wyróżnia także przycisk Share służący do błyskawicznego przesyłania linków do ciekawych stron na portale społecznościowe. Funkcja Read later umożliwia zapamiętanie listy artykułów do przeczytania w późniejszym terminie. Przeglądarka ta zapewnia również bezproblemową obsługę kanałów RSS. Aplikacje możecie pobrać z naszej bazy.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: