Alternatywny Totem

Ukazała się wersja 0.1.6 Whaaw! Media Player, uniwersalnego odtwarzacza audio i wideo. Autor programu dodał w nowym wydaniu kilka przydatnych opcji.

Whaaw! Multimedia Player

Whaaw! Multimedia Player

Whaaw! Media Player jest często przedstawiany jako substytut popularnego odtwarzacza Totem, znanego ze środowiska graficznego Gnome. W rzeczy samej posiada on bardzo podobne możliwości. Porównanie nie jest bezpodstawne. Do pracy wykorzystuje on Gstreamer, współpracując zarazem ze wszystkimi najpopularniejszymi formatami audio i wideo. Ponadto, podobieństwo to jest zamierzone przez samego twórcę Whaaw! Media Player. Program nie jest jednak w żadnym stopniu uzależniony od środowiska Gnome (wymagane GTK+ 2.8.x, Python 2.5, lub wyższy).

W nowej wersji dodano kilka ciekawych funkcji, w tym przeszukiwanie pliku audio/wideo w czasie ciągłego odtwarzania i tymczasowe wyłączenie wygaszacza ekranu. Bardzo przydatna stała się również możliwość zmiany poziomu głośności za pomocą rolki w myszce. Dodatkowo twórca dokonał kilku zmian w karcie preferencji programu. Więcej informacji można odnaleźć na stronie projektu (GNA).

Pobierz Whaaw! Media Player 0.1.6