Aluminiowy "gryzoń" i klawiatura od Onkyo

Firma Onkyo, znana przede wszystkim z produkcji wysokiej jakości sprzętu audio, przedstawiła dwie aluminiowe klawiatury (WAVIO KB-1 (S/B) i WAVIO KM-1W (S)). Pierwszą wyposażono w kabel USB, natomiast druga komunikuje się z komputerem drogą bezprzewodową.

Obie klawiatury, które zostały wykonane z aluminium, przeznaczone są do współpracy z przedstawionym niedawno przez firmę komputerem typu Media Center PC - HDC-1.0 (seria - "HD Audio Computer"). Pierwsza, która dostępna jest w dwóch wersjach - srebrnej (KB-1 (S)) i czarnej (KB-1(B)), komunikuje się z komputerem za pomocą interfejsu USB 2.0 (1,5-metrowy przewód).

Aluminiowy "gryzoń" i klawiatura od Onkyo

WAVIO KB-1(B) - źródło:jp.onkyo.com

Nowość, która mierzy 425 x 203 x 26 mm (waga - 1245 gramów) wyposażono w siedem klawiszy funkcyjnych oraz dwie niebieskie diody LED informujące o aktywacji przycisków "Num LOCK" i "Caps LOCK".

WAVIO KM-1W (S) to - w odróżnieniu od poprzednika - zestaw składając się z klawiatury i myszki. Urządzenia, które dostępne są wyłącznie w srebrnym kolorze, komunikują się z komputerem drogą radiową (2,4 GHz, podłączany do portu USB odbiornik o wymiarach 70,3 x 22,7 x 12 mm i wadze 10 gramów).

Aluminiowy "gryzoń" i klawiatura od Onkyo

WAVIO KM-1W (S) - źródło:jp.onkyo.com

Klawiatura mierzy 429 x 160,5 x 25 mm i waży 620 gramów (bez baterii), natomiast parametry "gryzonia" to odpowiednio 55,6 x 105 x 35,1 mm i 81 gramów (bez baterii). Warto też dodać, że ten ostatni wyposażono w sensor laserowy umożliwiający pracę w rozdzielczości 800 dpi.

Aluminiowy "gryzoń" i klawiatura od Onkyo

HDC-1.0 - źródło:jp.onkyo.com

Klawiatura WAVIO KB-1 (S/B) powinna trafić do sprzedaży w marcu w cenie 70 USD, natomiast zestaw WAVIO KM-1W (S), który wyceniono na 110 USD, pojawi się na półkach sklepowych dwa miesiące później.

Więcej informacji na temat aluminiowych nowości można znaleźć na stronie producenta.