Amadana, czyli przenośne kino

Japońska firma Realfleet zaprezentowała urządzenie, które powinno zainteresować osoby poszukującego przenośnego odtwarzacza wideo z ekranem o przekątnej większej niż najczęściej spotykane w przenośnych DVD 6 czy 7".

Amadana DVD Player wyposażony został w panoramiczny, 10,2-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 800 x 480 pikseli - sprawia on, że urządzenie jest niewiele mniejsze od przeciętnego notebooka. Ale duży wyświetlacz to nie jedyna zaleta odtwarzacza - potrafi on bowiem odczytywać nie tylko standardowe płyty DVD Video, ale także pliki MPEG (np. DivX). Dodatkowo Amadana DVD Player wyposażony został w obsługę dźwięku w standardzie Dolby Digital, wbudowane głośniki, możliwość odtwarzania plików MP3 oraz slot kart pamięci Secure Digital.

Amadana, czyli przenośne kino

Amadana DVD Player

Co ciekawe, producent oferuje nabywcom odtwarzacza możliwość wyboru jego obudowy - od najprostszej, pozbawionej zdobień, aż po wersje najdroższe, wykończone drewnem lub skórą. Urządzenie pojawi się wkrótce w japońskich sklepach - jego cenę ustalono na 1200 USD.

Więcej informacji: Amadana.