Amazon Fire TV od 25 września w Europie

Amazon Fire TV zadebiutował w kwietniu w Ameryce Północnej, a pięć miesięcy później trafia do Europy. Na początek ten set-top-box będzie dostępny w Niemczech, a potem Wielkiej Brytanii.

Rozpoczęła się już przedsprzedaż, a nabywcy mają otrzymać swoje zestawy 25 września. Cena w normalnej sprzedaży wyniesie 99 Euro (ok. 400 PLN), jednak osoby wykupujące abonament Prime zapłacą tylko połowę tej stawki. Podobnie w Wielkiej Brytanii, gdzie Amazon Fire TV zadebiutuje 23 października. Normalna cena to 79 funtów, a dla posiadaczy Prime - 49. Choć na wyspach do debiutu pozostało nieco czasu, również można zamawiać zestaw w przedsprzedaży.

Amazon Fire TV od 25 września w Europie

Sprzętowo nie ma znaczenia, po której stronie Atlantyku się żyje. Całość napędza procesor Qualcomm Snapdragon 600, do dyspozycji ma 2GB RAM, 8GB miejsca na dane, a w obudowie znajdują się moduły WiFi, Bluetooth oraz port Ethernetu. Do tego dochodzi pilot oraz mikrofon, dzięki któremu można wyszukiwać głosem. Można także dokupić do zestawu kontroler do gier. Różnice między Ameryką a Europą dotyczą dostępu do treści. Na naszym kontynencie nie będzie Hulu Plus, ale w Niemczech właściciele Amazon Fire TV otrzymają Spiege.TV, a w UK - Netfix, Spotify i Sky News. Jak na razie nie wiadomo, czy planowane jest wejście usługi do innych krajów Europy.

Zobacz również:

  • Darmowa dostawa w Amazon - co warto kupić?
  • Nowa szczepionka na COVID-19 od AstraZeneca – skutki uboczne i działanie [Aktualizacja 27.07.2021r.]