Amazon FireTV, czyli set-top box i konsola do gier z Androidem w jednym

Amazon zgodnie z przewidywaniami zaprezentował swoją własną przystawkę do telewizora o nazwie FireTV. Będzie ona łączyć w sobie funkcję set-top boksa i konsoli do gier opartej o system Android.

Już od długiego czasu w sieci pojawiały się doniesienia na temat tego, że gigant światowego e-commerce chce przypuścić szturm na salony użytkowników. Po udanym wprowadzeniu do sprzedaży czytników ebooków Kindle i tabletów Kindle Fire przyszła pora na przystawkę podłączaną do telewizora. Producent zdecydował się na nazwę Amazon FireTV.

Urządzenie o nazwie FireTV podłączane będzie do portu HDMI w telewizorze, a do jego obsługi wykorzystywany będzie klasyczny pilot. Oprogramowanie zainstalowane w nowym sprzęcie Amazonu będzie zmodyfikowaną wersją Androida zbliżoną do tej, z jakiej producent korzysta w tabletach Kindle Fire. Pozwoli to na uruchomienie przystosowanych do Amazon FireTV gier napisanych na Androida, a do grania w nie wykorzystywany będzie dedykowany kontroler (do dokupienia osobno).

Zobacz również:

  • Oto najlepsze firmy na świecie
Amazon FireTV, czyli set-top box i konsola do gier z Androidem w jednym

Podstawową funkcją Amazon FireTV będzie jednak rozrywka nie w postaci gier, a streamingu materiałów wideo. Na starcie dostępne będą tylko serwisy Amazon Prime od twórcy urządzenia i Hulu, ale w niedalekiej przyszłości ma dołączyć do nich YouTube, Vimeo, Netflix, HBO i kilka innych źródeł treści. Z taką ofertą Amazon będzie konkurował z Apple TV i popularnym w Stanach Zjednoczonych Roku.

Niestety, Amazon FireTV jest produktem przeznaczonym na rynek amerykański. W Polsce ze względu na brak dostępu do popularnych na zachodzie usług VOD, takich jak chociażby Amazon Prime, zakup takiego gadżetu nie będzie miał większego sensu.