Amazon Kindle DX - szykuje się wielka wyprzedaż większego brata popularnego e-czytnika?

Amazon wydaje się zmierzać w dobrym kierunku. E-czytnik Kindle 3 jest bezustannym bestsellerem największego amerykańskiego sklepu internetowego. Do tego ostatnio pojawiły się doniesienia, że Amazon planuje w najbliższym czasie wprowadzić na rynek własny tablet.

Kindle DX

Jeżeli pojawi się faktycznie na rynku tablet Amazonu, pojawia się jednak pytanie. O ile 6-calowy Kindle nie ma czym się martwić, bo jest rozchwytywany, o tyle jego większy brat, Kindle DX (o przekątnej aż 9,7 cala) stanie na rozdrożu.

Kindle DX jest zbyt drogi

W tej chwili Kindle DX jest bardzo drogi. Kosztuje aż 379 USD czyli grubo ponad tysiąc zł. Tymczasem tanie tablety, które niedawno pojawiły się na rynku, kosztują nawet mniej niż przestarzały już Kindle DX - Acer Iconia Tab A100 (330 USD), Viewsonic ViewPad 7 (300 USD) czy Lenovo IdeaPad A1 (250 USD). I chociaż te tablety mają mniejszy ekran (tylko 7 cali) niż Kindle DX, to jednak są wydajniejsze i bardziej uniwersalne od e-czytnika Amazonu. Z kolei Nook Color firmy Barnes& Noble kosztuje tylko 250 USD, a nadchodzący tablet Amazonu również ma kosztować 250 USD. Chodzą nawet plotki, że niedługo maja pojawić się e-czytniki jedynie w cenie 50 USD. W tej sytuacji, Kindle DX nikt za taką cenę (która już nawet dzisiaj jest zbyt wygórowana) po prostu nie kupi. Urządzenie do czytania e-książek nie może kosztować tak dużo.

Zobacz również:

  • Amazon przecenia zestawy LEGO! Zobacz najlepsze promocje
  • Biedronka oferuje czytnik Kindle taniej niż gdziekolwiek. Promocja nie potrwa długo

Kindle DX - będzie wyprzedaż w tym roku?

DX jest zbyt drogi i zbyt duży dla tych, którzy chcą mieć jedynie dedykowane urządzenie do czytania e-książek. A to oznacza jedno - cena Kindle DX będzie musiała spaść i to znacznie. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku Amazon dokona obniżki. Kindle DX musi stanieć - innego wyjścia nie ma. Dla nas to dobrze, bo ci, którym nie wystarcza mały Kindle 3, będą mogli wreszcie kupić większy e-czytnik w odpowiedniej cenie.

Amazon Kindle DX - szykuje się wielka wyprzedaż większego brata popularnego e-czytnika?

Kindle 3 kontra Kindle DX

Mały Kindle nie boi się tabletów, ale Kindle DX to inna sprawa

Kindle 3 to świetne urządzenie do czytania e-książek i żaden tablet go nie zastąpi. Gorzej, że nie za bardzo da się na nim czytać gazety i komiksy. DO tego świetnie nie nadaje się Kindle DX. Ale jest on zdecydowanie za drogi, żeby go kupować. I o ile książek nie da się wygodnie czytać na tablecie, o tyle gazety już jak najbardziej. Jeżeli Amazon nie chce, by Kindle DX wypadło z rynku, musi obniżyć cenę tego e-czytnika.