Amazon Kindle Fire kontra konkurencja - porównanie tabletów

Niedawno Amazon zaprezentował tablet Kindle Fire - jak nowy produkt amerykańskiej firmy prezentuje się na tle innych, konkurencyjnych tabletów na rynku? Zobacz krótkie porównanie.

Tablety

Kindle Fire pojawi się na rynku 15 listopada w cenie 199 USD. Ale czy tablet Amazonu ma szansę w rywalizacji z dominującym iPadem oraz popularnymi tabletami opartymi na Androidzie?

Amazon Kindle Fire kontra konkurencja - porównanie tabletów

Kindle Fire kontra inne tablety

1. Kindle Fire - wygląd i budowa

Kindle Fire przypomina BlackBerry PlayBook, gdyż został zaprojektowany przez tę samą firmę, która pomagała w tworzeniu tabletu firmy RIM. Kindle Fire jest trochę grubszy niż Playbook, ale za to cieńszy niż inne 7-calowe tablety z Androidem takie jak Lenovo IdeaPad A1 czy Toshiba Thrive 7. iPad firmy Apple wciąż pozostaje najsmuklejszym tabletem na rynku.

Zobacz również:

  • Najlepsze promocje na sprzęt dla fotografów [Aktualizacja 25.09.2021]
  • iPad Pro zastąpi Ci MacBooka! Te zmiany to potwierdzają

2. Kindle Fire - ekran i rozdzielczość

W Kindle Fire wbudowany został wyświetlacz IPS (taki jak w iPadzie), o rozdzielczości 1024x600 - tak jak inne 7-calowe tablety z Androidem. Tylko Toshiba Thrive korzysta z wyższej rozdzielczości.

3. Kindle Fire - wyposażenie i wydajność

Żeby zbić cenę, Amazon umieścił jedynie 8 GB pamięci w środku urządzenia, czyli tyle samo co w Nook Color czy Acer Iconia Tab. Amazon nie oszczędzał natomiast na wydajności. Kindle Fire ma wbudowany dwurdzeniowy procesor prawdopodobnie o częstotliwości taktowania 1GHz. Nie znamy jednak ilości pamięci RAM. Amazon nie wyposażył za to tabletu w żadną kamerę oraz odpuścił złącz na karty MicroSD, brak też HDMI, GPS, Bluetooth oraz obsługi sieci 3G.

Kindle Fire - multimedialny tablet do konsumpcji treści z Amazonu

Amazonowi udała się niesamowita rzecz - amerykańska firma wyprodukowała tablet z ceną na poziomie 199 USD. Amazon poświęcił kilka funkcji znanych z innych tabletów, żeby 7-calowy Kindle Fire mógł być dostępny na każdą kieszeń. Głównym przeznaczeniem Kindle Fire jest konsumpcja treści ze sklepu Amazon, takich jak filmy, książki, gazety, muzyka i gry. I do takich zastosowań tablet Amazonu nadaje się znakomicie. Wydaje się, że Kindle Fire skutecznie może rywalizować z iPadem.