Amazon Kindle Fire: użytkownicy skarżą się na problemy z WiFi

Kindle Fire to najnowszy gracz na rynku tabletów. Niestety wielu jego użytkowników skarży się na problemy z łącznością WiFi.

Kindle Fire to pierwszy tablet Amazona, czyli największego na świecie sprzedawcy online. Niestety urządzenie, które przyciąga konsumentów takimi zaletami jak niska cena i dostęp do ogromnej biblioteki różnych treści, posiada usterkę. Jak wynika bowiem z wpisów na forum Kindle, wielu jego użytkowników skarży się na problemy z łącznością WiFi:

"Każde urządzenie w naszym domu, PC i Mac włączając w to iPada i Internet TV nie mają problemu WiFi...ale nie Kindle. Jego antena jest tak mało skuteczna, że mamy zmiany odbioru co kilka sekund a następnie zerwanie połączenia i ponowne jego nawiązywanie. Innymi słowy nie możemy z tego korzystać. Czy ktoś jeszcze ma taki problem?" - pyta zawiedziony właściciel Kindle'a.

Warto dodać, że praktycznie wraz z wprowadzeniem tabletu do sprzedaży Amazon udostępnił aktualizację o numerze 6.1, która wprowadza integrację z Facebookiem oraz nowe opcje w zakresie e-booków dla dzieci, czasopism oraz dostępu do e-maili. Z opisu co prawda nie wynika, żeby miała ona też za zadanie usunąć jakieś błędy, lecz wielu użytkowników informowało o różnych efektach aktualizacji przeprowadzanych ręcznie za pomocą interfejsu USB. Część z nich twierdziła bowiem, że usunęła ona problemy jakie mieli z WiFi, natomiast inni nie zauważyli żadnej zmiany w tym zakresie.

Zobacz również:

  • Najlepsze promocje na sprzęt dla fotografów [Aktualizacja 25.09.2021]
  • Nowe czytniki Kindle w drodze. Amazon szykuje niespodziankę!

Amazon nie zajął jeszcze publicznie stanowiska w sprawie zgłaszanych problemów.