Amazon Kindle Fire wykupiony. Nadchodzi Kindle Fire 2

W zaledwie kilka miesięcy od premiery tablet Kindle Fire został wyprzedany. Wkrótce więc prawdopodobnie poznamy jego następcę.


Tablet Kindle Fire miał premierę w listopadzie poprzedniego roku. Jego mocnymi stronami były niska cena oraz dostęp do ogromnej bazy różnych treści. Urządzenie to było najlepiej sprzedającym się produktem Amazona, co pozwoliło mu na zdobycie 22% amerykańskiego rynku.

Jak się właśnie dowiadujemy, tak ogromny popyt spowodował, że tablet w zaledwie dziewięć miesięcy został wyprzedany. Osoby, które nie zdążyły go kupić, nie powinny się jednak martwić. Wkrótce prawdopodobnie Amazon zaprezentuje bowiem jego nową wersję.

Zobacz również:

  • Masz Kindle z modemem? Stracisz dostęp do Internetu!

Konferencja Amazona

Słowo "wkrótce" oznacza tutaj kilka dni. 6 września bowiem Amazon zmierza zorganizować konferencję. Oczywiście obecnie nie jest pewne co na niej zaprezentuje, lecz w świetle obecnych doniesień wydaje się, że najpoważniejszym kandydatem jest tutaj nowy Kindle Fire.

Co zaoferuje?

Wedle pojawiających się spekulacji nowy Kindle Fire powinien zaoferować ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli oraz aparat fotograficzny. Ponadto powinien być szybszy oraz cechować się niższą wagą i bardziej smukłą linią.

Większa konkurencja

Czy nowy Kindle Fire odniesie taki sam sukces jak jego poprzednik? Nie wiadomo. Wydaje się jednak, że będzie miał z tym pewien problem ze względu na coraz większą konkurencję w segmencie tanich tabletów. Mowa tutaj przede wszystkim o zaprezentowanym kilka miesięcy temu pierwszym tablecie Google - modelu Nexus 7.