Amazon Kindle Fire wykupiony. Nadchodzi Kindle Fire 2

W zaledwie kilka miesięcy od premiery tablet Kindle Fire został wyprzedany. Wkrótce więc prawdopodobnie poznamy jego następcę.


Tablet Kindle Fire miał premierę w listopadzie poprzedniego roku. Jego mocnymi stronami były niska cena oraz dostęp do ogromnej bazy różnych treści. Urządzenie to było najlepiej sprzedającym się produktem Amazona, co pozwoliło mu na zdobycie 22% amerykańskiego rynku.

Jak się właśnie dowiadujemy, tak ogromny popyt spowodował, że tablet w zaledwie dziewięć miesięcy został wyprzedany. Osoby, które nie zdążyły go kupić, nie powinny się jednak martwić. Wkrótce prawdopodobnie Amazon zaprezentuje bowiem jego nową wersję.

Konferencja Amazona

Słowo "wkrótce" oznacza tutaj kilka dni. 6 września bowiem Amazon zmierza zorganizować konferencję. Oczywiście obecnie nie jest pewne co na niej zaprezentuje, lecz w świetle obecnych doniesień wydaje się, że najpoważniejszym kandydatem jest tutaj nowy Kindle Fire.

Co zaoferuje?

Wedle pojawiających się spekulacji nowy Kindle Fire powinien zaoferować ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli oraz aparat fotograficzny. Ponadto powinien być szybszy oraz cechować się niższą wagą i bardziej smukłą linią.

Większa konkurencja

Czy nowy Kindle Fire odniesie taki sam sukces jak jego poprzednik? Nie wiadomo. Wydaje się jednak, że będzie miał z tym pewien problem ze względu na coraz większą konkurencję w segmencie tanich tabletów. Mowa tutaj przede wszystkim o zaprezentowanym kilka miesięcy temu pierwszym tablecie Google - modelu Nexus 7.