Amazon Kindle - ponad milion sprzedanych urządzeń tygodniowo

Jak ogłosił Amazon, urządzenia z rodziny Kindle sprzedają się znakomicie. Od ponad trzech tygodni jest to ponad milion egzemplarzy. Najpopularniejszy jest oczywiście Amazon Kindle Fire...

Amazon Kindle Fire miał swoją premierę we wrześniu. Od samego początku sprzedaje się świetnie, co zapewne uwarunkowane jest relatywnie niską ceną tabletu (199 dolarów).

To pierwszy przypadek w historii kiedy Amazon chwali się swoimi wynikami sprzedażowymi. Nie ma jednak w tym nic dziwnego, bowiem ponad milion sprzedanych urządzeń z rodziny Kindle musi robić wrażenie.

Zobacz również:

  • Uwaga - oszustwa na Amazonie!
  • Masz Kindle z modemem? Stracisz dostęp do Internetu!
  • Najlepsze promocje na czytniki e-booków [05.06.2021]

Amazon Kindle Fire to pierwszy tablet autorstwa Amazona. Dotychczas firma specjalizowała się w produkcji klasycznych czytników e-book. Funkcjonalność Kindle Fire daleko jednak wykracza poza to miano.

Co ciekawe, liczba sprzedanych egzemplarzy Kindle Fire może wcale nie przełożyć się na zyski dla firmy, bowiem tablet sprzedawany jest na granicy opłacalności. Do rodziny urządzeń marki Amazon należą jeszcze klasyczne e-booki takie jak: Kindle, Kindle Touch oraz Kindle Touch 3G.